Co to Onlyfans i 4 alternatywy dla niego

Co to Onlyfans? 4 alternatywy dla niego.

Wpis nie został zaktualizowany po problemach Onlyfans w drugiej połowie 2021 roku. Nie radzę sugerować się informacjami zawartymi poniżej.

Co to Onlyfans?

Onlyfans to serwis subskrypcyjny pozwalający na dostęp do treści premium użytkownika po opłaceniu miesięcznej kwoty ustalonej przez twórcę. Platforma jest bardzo popularna wśród pracowników seksualnych, ale zdobywa również popularność wśród celebrytów, którzy widzą w niej dodatkowe źródło przychodu. W odróżnieniu od innych platform o charakterystyce społecznościowym, nie zarabia na wyświetlaniu użytkownikom personalizowanych reklam. Zamiast tego, pobiera od twórców treści 20% z ich wypracowanych pieniędzy.

W 2020 roku zdecydowanie zyskuje na popularności. Czy jest platformą idealną? Czy brakuje jej konkurencji? Co jeszce powinniśmy o niej wiedzieć? Poznaj również portale typu onlyfans, które mogą okazać się lepszą opcją.

Alternatywy dla Onlyfans

Okazuje się, że portali konkurencyjnych nie ma tak wiele. Szczególnie działających w podobny sposób. Poniżej znajdziecie moją (nie)obiektywną listę z plusami i minusami poszczególnych platform, łacznie z kilkoma informacjami o nich. A, więc oto one, alternatywy dla Onlyfans!

Fanbea

Fanbea

Polski portal działający na mechaniźmie subskrypcyjnym, pozwalający budować relacje pomiędzy Twórcą, a fanem. Właścicielami portalu jestem ja (Bunny Marthy) wraz z moim wspólnikiem – Mateuszem. Fanbea jest stroną nową i w trakcie intensywnego rozwoju (jeżeli chodzi o funkcjonalności). W przeciwieństwie do Onlyfans, Fanbea nie pobiera żadnej prowizji od twórców treści (0%).

 • 0% prowizji;
 • Polski, szybki support;
 • Możliwość stosunkowo łatwego wybicia się podczas rozwoju platformy (mniejsza konkurencja);
 • Możliwość bliskiej współpracy z Twórcami portalu (poprzez komunikację, wymianę spostrzeżeń i prośby o konkretne funkcjonalności);
 • Wypłaty bez minimalnej stawki;
 • Wczesny etap rozwoju – brak dużej ilości funkcjonalności (team nad nimi pracuje, ale trzeba jeszcze trochę na nie poczekać);
 • Możliwość wypłat tylko na konto Paypal (planowane jest rozwinięcie tego sektora, lecz na razie trzeba radzić sobie używając Paypala);

AVN Stars

AVN Stars jest platformą ze Stanów Zjednoczonych. Pobierają 20% prowizji, czyli analogicznie do Onlyfans. AVN Stars jest platformą należącą do AVN, więc w efekcie strona mocno połączona jest z mechanizmami AVN, takimi jak nominacje czy głosowanie w ich plebiscycie (AVN Awards)

 • Bardzo dużo funkcjonalności, których nie mają alternatywne strony;
 • Wypłaty na ACH lub Paxum;
 • Wypłaty on-demand;
 • By wypłacić pieniądze trzeba osiągnąć minimalną stawkę ($25);
 • Czas oczekiwania na wypłatę to 7 dni;
 • 20% prowizji;
 • Wymaga przejścia procesu potwierdzenia wieku;
 • Brak możliwości wypłaty na konto bankowe;

Is My Girl

IsMyGirl to platforma dla dorosłych twórców pozwalająca na tworzenie płatnego fanclubu, sprzedaży płatnego snapchata i streamowania. By zarejestrować się musimy posiadać snapchata i odpowiedni sprzęt nadający się do streamowania. Platforma pobiera 30% zarobków twórców!

 • Bardzo dużo funkcjonalności, których nie mają alternatywne strony;
 • Wypłaty na ACH, Wire, Check, Paxum;
 • By wypłacić pieniądze trzeba osiągnąć minimalną stawkę ($50);
 • 30% prowizji;
 • Wymaga odpowiedniego sprzętu do streamowania;
 • Platforma wygląda na zbudowaną raczej do streamingu niż treści subskrypcyjnej;

JustForFans

JustForFans jest platformą przyjazną dla pracowników seksualnych, pozwalającą na sprzedaż płatnych subskrypcji. Dodatkowo, pozwala zarabiać na pisaniu wiadomości. Niestety pobiera aż 30% prowizji.

 • Możliwość pisania płatnych wiadomości;
 • Wypłaty na ACH, Wire, Paxum, Crypto;
 • By wypłacić pieniądze trzeba osiągnąć minimalną stawkę ($50);
 • 30% prowizji;
 • Wymaga wysłania swojego dowodu tożsamości;
Onlyfans leak danych

Minusy Onlyfans

Pomimo tego, że Onlyfans jest naprawdę popularne, nie daje użytkownikom dzięki temu łatwiejszego sposobu dotarcia do nowych fanów. Co za tym idzie, zwykły użytkownik nie ma żadnych bonusów z tego, że platforma, na której się znajduje to Onlyfans.

Na początku 2020 roku, miał miejsce ogromny wyciek danych z Onlyfans, zawierający ponad 4TB treści premium, do dziś nie wiadomo czy były to tylko filmy. Ryan Broderick na swoim Twitterze stwierdził, że wypłynęły również dane osobowe twórców.

Onlyfans pomimo swojej popularności pobiera aż 20% prowizji, co w porównaniu do platform, które nie są stworzone dla takich treści jak wyżej wymieniony portal, takich jak Patreon jest sumą ogromną!

W 2020 roku Sky News opublikowało informację iż OF nie płacił VATu przez 3 lata, co w Europie traktowane jest jako przestępstwo kryminalne.

Co to Onlyfans? Możnaby zapytać ponownie. Platforma, która stała się niezwykle popularna, choć nie wygląda na konkurencyjną – możliwe, że wśród swoich konkurentów ma swojego następcę, tak jak następcę miała Nasza Klasa czy MySpace. Dziś jednak ma bardzo ugruntowaną pozycję na rynku i wygląda na to, że pomimo dużych problemów, nigdzie się nie wybiera. Mam nadzieję, że te portale podobne do Onlyfans pomogą otworzyć Ci oczy.

Czy opłaca się korzystać z alternatyw?

Zdecydowanie! Szczególnie, że sam lider nie promuje sam z siebie naszych kont. Wybranie portalu, który odpowiada nam najbardziej z jakiegokolwiek względu będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż bezmyślne podążanie za tłumem. Może się okazać, że zdecydowanie więcej zyskamy w dłuższym czasie wybierając jedną z innych wymienionych powyżej platform, jednak tak naprawdę tylko od waszej personalnej promocji zależy ile osób będzie was subskrybować, a co za tym idzie, ile realnie uda wam się zarobić na poszczególnej stronie.

W swoje kalkulacje odnośnie dochodu warto wliczyć prowizję portalu, ale również podatki, które trzeba od tych zarobków odprowadzić. Średnio, można liczyć, że od 1% do 5% naszych fanów dołączy do płatnej subskrypcji. Zakładając, że cenę za nasz kontent ustawlimy na poziomie $10, to na poszczególnych platformach zarobimy:

Dane: 10 fanów, w subskrypcji o cenie $10

Fanbea: $100 – 400zł*
Onlyfans: $80 – 320zł*
AVN Stars: $80 – 320zł*
IsMyGirl: $70 – 280zł*
JustForFans: $70 – 280zł*

*liczone po kursie USD->PLN = 4zł; od każdej z tych kwot należy odjąć jeszcze podatek, zależny od Twojego sposobu rozliczania się z urzędem skarbowym.

Podsumowanie

Jest kilka alternatyw dla giganta. Ponadto, wiele z nich ma nad nim różnego rodzaju przewagi, czy to ze względu na funkcjonalności czy to ze względu na prowizję i support. Jeżeli chcesz wesprzeć mnie i moją pracę to oczywiście zapraszam na swoją Polską platformę z 0% prowizją, pamiętaj jednak, że nie istnieją produkty idealne i w tej liście, również takowych nie ma.

Subscribe
Notify of
guest

2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AML
AML
3 years ago

Radzę się przygotować do tego że Wasza strona tez będzie musiała wprowadzić sprawdzanie tożsamości. Każda strona ma weryfikacje dlatego że istnieje coś takiego jak AML. Was też będzie raczej to dotyczyć.

WordPress Ads