praca na kamerkach

Praca na kamerkach jako camgirl

Praca na kamerkach

Określenie praca na kamerkach jest często używanym skrótem myślowym i jednocześnie “bezpiecznym określeniem” do pracy na kamerkach dla dorosłych (seks kamerkach). Praca ta polega na interaktywnej rozmowie w czasie rzeczywistym, z ludźmi oglądającymi nasz stream.

Popularne wśród rekruterów do studio, jest używanie również określeń typu videomodelka, zarabianie na czacie, zarabianie w internecie, hostessa internetowa, modelka internetowa, video konferencje itd.

Na czym polega praca na kamerkach erotycznych

Często podczas pracy na kamerkach erotycznych wykonuje się czynności seksualne, ale też niekoniecznie. W niektórych przypadkach występuję się na czacie ogólnym, a czasami podczas rozmów prywatnych. To wszystko jest zależnie od charakterystyki portalu, na którym pracujemy.

Do czynności seksualnych w pracy na kamerkach należą między innymi:

 • striptiz;
 • masturbacja;
 • korzystanie z zabawek erotycznych;
 • dirty talk;
 • czynności seksualne z inną osobą;
 • itp;
Praca na kamerkach dla dorosłych

Jak zacząć pracę na kamerkach

Zanim rozpoczniesz swój pierwszy pokaz, musisz upewnić się, że:

 1. Wiesz na jakiej platformie chcesz streamować;
 2. Znasz regulamin wybranej platformy;
 3. Twoje konto jest odpowiednio przygotowane:
  • Zarejestrowałaś się wybierając nick, nie ujawniający Twoich prawdziwych danych, ale zdradzając trochę Twoją osobowość i/lub preferencje erotyczne;
  • Przesłałaś odpowiednie dokumenty i zostałaś zaakceptowana przez administratorów, jeżeli jest to wymagane by zacząć zarabiać;
  • Znalazłaś ciche miejsce, z którego będziesz mogła nadawać;
  • Sprawdziłaś jakość swojego połączenia internetowego (ludzie nie lubią oglądać zacinających się transmisji, szczególnie gdy za nie płacą);
 4. Wiesz w jaki sposób możesz wypłacić zarobione pieniądze (np. stworzyłaś konto na platformie, na którą będą wysłane Twoje środki, np. Paxum);

By zadać pytanie na temat pracy na kamerkach nie potrzebujesz szukać forum. Wystarczy zapytać w komentarzu pod tym wpisem. Jeżeli jednak szukasz forum na temat pracy na kamerkach, zerknij na ambercutie.

Praca na kamerkach w domu

Jeżeli zastanawiasz się czy swoją przygodę camgirl rozpocząć pracując z domu czy szukać studio, warto przyjrzeć się plusom i minusom potencjalnych rozwiązań. Niektóre studio pozwalają na pracę z domu. Pamiętać jednak trzeba, że taka współpraca wiąże się z oddawaniem części (często lwiej) swoich zarobionych środków komuś innemu.

Pracując z domu sama będziesz swoją szefową, a wszystkie zarobione środki trafią na Twoje konto. Nikt nie będzie nad Tobą stał i wymagał od Ciebie więcej, poganiał. Z nikim nie będziesz musiała się dzielić swoją tożsamością (poza platformą w celu weryfikacji), a ryzyko jakichkolwiek starć z innymi osobami z pracy zmaleje do zera.

Miejsca pracy dla camgirl

W tym środowisku istnieje bardzo dużo miejsc pracy, które tylko czekają, na nowe i nieświadome osoby. Zakładają im konta i udostępniają 4 kąty, za co zabiorą 30%, 40%, 50%, a czasami nawet więcej procent ich wypłaty. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby była to aktywna współpraca przynosząca korzyści obu stronom. Niestety studia ograniczają się w dzisiejszych czasach do udostępnienia pokoju i założenia konta na platformie do streamowania. Czasami zapewniają również moderatora (praca na kamerkach z moderatorem), jednak zdecydowanie odradzamy ten sposób pracy – gdyż nie będziesz w stanie stworzyć własnej społczeności. Sprawia to, że współpraca z nimi staje się skrajnie nieprzyjazna.

Praca na kamerkach sprzęt

Do streamowania dobrze jest mieć sprzęt. Przygotowałam wraz z pomocą Mateusza z mojej firmy 3 zestawy. Znalazło się tu coś dla każdego dla kogo praca na kamerkach jest rzeczywistością lub opcją do przemyślenia.

Zestaw budżetowy

 • Kamerka internetowa z jakością Full HD, np. TA
 • Stream za dnia przy dziennym świetle / z lampą do makeup’u / tanim softboxem (można kupić ze statywem od 120zł)

Zestaw średnio-zaawansowany

Mój zestaw (z roku 2021)

Praca na kamerkach w domu

Streamowanie bez twarzy

Wiele dziewczyn decyduje się na rozpoczęcie swojej kariery bez pokazywania swojej twarzy. Pozostanie anonimową dla wielu osób jest bardzo ważne, szczególnie, że nie wszyscy mogą patrzeć na nas przychylnie. Osobiście nie spotkałam się z brakiem akceptacji, ze względu na swoją pracę ze strony bliskich, w tym rodziny. Jednak znam osoby, które nie miały tyle szczęścia i musiały poświęcić kilka przysłowiowych nocy, by dojść do siebie.

Ważne jest byś wiedziała, jakie ryzyko podejmujesz streamując. Możliwe, że lepiej porozmawiać z najbliższymi o tym, jeszcze przed rozpoczęciem takiej pracy, nawet jeżeli nie chcesz pokazywać twarzy.

Czy to w ogóle możliwe?

Praca na kamerkach bez twarzy jest jak najbardziej możliwa. Dodaje to tajemniczości i dobrze wykorzystana potrafi być swojego rodzaju benefitem – przynajmniej do czasu. Ukrywanie swojej twarzy nie należy jednak do najprostszych. Nawet najlepszym zdarzyło się pokazać część lub całą twarz bez takich zamiarów.

Nagrania ze streamów pozostają w internecie. Takie, na których znajdzie się twarz osoby, która na co dzień jej nie pokazuje, rozchodzi się wśród użytkowników jak ciepłe bułeczki.

Praca dodatkowa w domu czy na cały etat

Praca na kamerkach jako praca dodatkowa

Często swoją przygodę ze streamowaniem dziewczyny rozpoczynają ze względu na elastyczne godziny pracy, dodatkową “łatwą” gotówkę, czy możliwość pogodzenia takiej pracy z innymi zajęciami. Studentki cieszą się z dodatkowego zastrzyku pieniężnego, które praktycznie gwarantuje im streamowanie.

Musisz jednak pamiętać, że streamowanie jako dodatek bardzo ogranicza możliwości rozwoju. Szczególnie za granicą, gdzie wybór odbiorcy mają o wiele większy niż w Polsce. Nieregularność, szczególnie na początku, potrafi skutecznie zrównać to “magiczne źródełko” z ziemią.

Z drugiej strony, jest to dobry sposób na walidację swojego pomysłu i sprawdzenie czy taka praca Cię satysfakcjonuje. Nie jest to zdecydowanie zajęcie nie posiadające minusów, wręcz przeciwnie – ma ich sporo.

Praca na kamerkach na cały etat

Streamowanie na cały etat to podejście jednocześnie ryzykowne, jak i profesjonalne za razem. Może się okazać, że nie będzie Ci się podobać albo, że nie będziesz zarabiała tyle ile zakładałaś. Jest też odwrotna strona. Może spodobać Ci się bardzo, a Twoja popularność i zarobki mogą wystrzelić, tak jak się tego nie spodziewałaś!

Jedno jest pewne – poświęcając się temu w stu procentach, jesteś w stanie odnieść sukces finansowy, który pozwoli Ci na spokojne życie.

Zarabianie na kamerkach

Zarobki różnią się ze względu na wybór platformy (jej popularność, kraj pochodzenia oglądających), Twoje zachowanie, aparycje, zakres wykonywanych czynności, jakość transmisji (wideo, audio, połączenie internetowe) i znajomość języka.

Poniższe kwoty i przedziały są subiektywną opinią, nie przedstawiają danych z raportów – biorę pod uwagę swoje doświadczenie, doświadczenia znajomych mi dziewczyn i sugeruję się zagranicznymi platformami.

Czy bycie camgirl to stały zarobek?

Ważne jest żeby wspomnieć o tym, że można nie zarobić wcale. Wiele dziewczyn zderza się na zagranicznych platformach z murem, którego nie potrafią przeskoczyć. Kończy się to niestety niskim wynikiem oglądających (poniżej 100 osób, choć zazwyczaj nawet poniżej 20) i brakiem jakiegokolwiek zarobku.

Początkujące dziewczyny, które są w stanie zgromadzić na swoich transmisjach wiecej ludzi (100-500) są w stanie zarobić około 4000-6000zł. Oczywiście zdarzają się streamy, na których dziewczyny zarabiają o wiele więcej, co podnosi to miesięczne wynagrodzenie, lecz staram się ująć standardowe dni.

Czy ilość widzów na Chaturbate ma znaczenie?

Dziewczyny, które zbudowały już trochę większy fanbase i mają już swoich stałych widzów znajdują się coraz wyżej na liście pod względem oglądających. Takie, którym udaje się gromadzić na transmisjach 500+ osób znajdują się zazwyczaj na pierwszych stronach swoich portali. Daje im to możliwości wybicia się nawet na pierwsze miejsce, co za tym idzie posiadania oglądalności typu 10 000+ ludzi.

Wysoka pozycja na liście oglądających, nie oznacza jednak, że osoby zarabiają zawsze kokosy. Nie można mnożyć ilości ludzi by uzyskać zarobki danych dziewczyn. Natomiast jeżeli streamy jakiejś osoby znajdują się zazwyczaj w topce, to zarobki również są odpowiednio wyższe.

Zarobki popularnych camgirl

Najpopularniejsze dziewczyny są w stanie zarobić od 102 600zł do 190 000zł (oczywiście przy odpowiedniej częstotliwości streamowania i długości transmisji). Dziewczyny te, często decydują się również na zarabianie w inne sposoby, takie jak treści premium na platformach subskrypcyjnych, sprzedaż swoich filmów dla dorosłych czy premium snapchat (jeżeli chciałabyś brać udział w moich filmach dla dorosłych, daj znać!)

Praca na kamerkach sprzęt

Praca na kamerkach opinie

Moim zdaniem praca na kamerkach to dobre źródło zarobku dla osoby z otwartą głową, ale dla kogoś z miękką dupą może być to trudne psychiczne przeżycie, nawet traumatyczne. W miarę zdobywania doświadczenia nabywa się magiczną zdolność do ignorowania nieprzyjemnych komentarzy czego skutkiem jest fajna i przyjemna praca.” – Bunny Marthy

Praca na kamerkach nie jest dla każdego. Jeśli liczysz na szybki oraz łatwy zarobek, to możesz się rozczarować. Tylko cierpliwość oraz ciężka praca sprawi, że osiągniesz zamierzony sukces. Systematyczność i determinacja powinny być Twoimi głównymi narzędziami, bez tego będziesz miał/a jedynie poczucie straconego czasu. Zniechęcisz się i odpuścisz, a wtedy trudno Ci będzie wrócić na właściwe tory. Jeśli jednak nie brakuje Ci charakteru, a martwisz się o sprzęt to niepotrzebnie. Czasem wystarczy zwykły uśmiech. Dużo uśmiechów. To czyni prawdziwe cuda.” – Lea_Exe

Dla kogo jest praca na kamerkach?

Praca na kamerkach nie jest dla osób o łatwym (bądź „miękkim”) charakterze, rownież nie jest łatwym ani szybkim zastrzykiem gotówki. Początki są trudne, a ludzie na streamach lubią wymagać wiele za totalne „nic”. Wiele początkujacych ulega niektórym prośbom mysląc, że tym sposobem zdobędą więcej widzów. Niestety ci widzowie przychodzą na chwilę, tylko popatrzeć i zniknąć kiedy darmowe show sie skończy. Można się również spotkać z bardzo niemiłymi komentarzami, ale z czasem da się nauczyć to ingorować, a nawet śmiać. Jeśli jednak założymy sobie cel, będziemy systematyczni, nie będziemy zwracać uwagi na złosliwe komentarze, taka praca moze przynieść nam dobre zyski i stać sie bardzo przyjemnym zajęciem!” – Angel Halee

Praca na kamerkach sprawia, że mam bardzo elastyczny grafik dzięki czemu mam dużo czasu na inne zajęcia – w odróżnieniu od pracy na etat gdzie spotkanie z koleżanką musiałam planować 2 tyg. wcześniej… Brak szefa nie zawsze jest jednak plusem, bo dni wolnych czasem robi się zdecydowanie za dużo. Bardzo ważna jest samodyscyplina i zorganizowanie. Na szczęście możliwość zarobienia nieograniczonej ilości pieniędzy motywuje do działania.” – Milena

Plusy i minusy pracy na kamerkach

 • Praca na kamerkach to niezależność finansowa
 • Możesz być sama swoją szefową
 • Elastyczny grafik
 • Praca z każdego miejsca na świecie (gdzie masz wystarczająco dobry internet)
 • Możliwość poznania interesujących osób
 • Brak monotonności
 • Możliwość praktycznie nieograniczonego rozwoju
 • Samorealizacja
 • Swoboda twórcza
 • Nieprzewidywalność dochodu
 • Trudne początki
 • Brak akceptacji części społeczeństwa
 • Negatywne komentarze na czacie
 • Praca potrafi zmęczyć zarówno fizycznie jak i psychicznie
 • Stalkerzy

Stawianie i utrzymywanie własnych granic

Mitem jest to, że musisz robić wszystko czego zapragnie Twoja widownia. Ważnym jest aby wyznaczyć sobie granice, rzeczy, których kategorycznie nie chcesz robić i po prostu ich nie robić.

Na pewno prędzej czy później, odwiedzi Cię osoba, która będzie Cię bardzo do takiej rzeczy namawiała i próbowała przekonać. Czy to będąc nachalną, czy próbując Cię przekupić. Pamiętaj jednak, że jedyną osobą, która ustala zasady na Twoich transmisjach jesteś Ty. To, że czegoś nie robisz, nie sprawia, że jesteś gorsza.

Naturalnym jest również, że granice mogą się przesuwać w czasie. Nie musisz wstydzić się tego, że dwa lata temu zarzekałaś się, że czegoś nie robisz, a dziś o tym myślisz. Wraz z poznawaniem samej siebie, swojego ciała i seksualności możesz pozwolić sobie z czasem na więcej lub mniej.

Praca na kamerkach bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w tej pracy jest niezwykle ważne. Dlatego już od samego początku warto o nie zadbać. Nick, na który się zdecydujesz powinien być taki, jakiego nie używałaś nigdy wcześniej, by nie dało się go z Tobą powiązać. Praca na kamerkach sprawia, że jesteś wystawiona na stalkerów. Ci, potrafią bardzo dobrze ukrywać się wśród innych użytkowników. Nawet próbują się ze streamerkami zaprzyjaźnić, by zdobyć zaufanie i finalnie uzyskać ich dane, takie jak adres zamieszkania.

Nigdy nie przyjmuj też płatności w inny sposób niż poprzez platformę, na której streamujesz. Można przez to potencjalnie ujawnić zarówno swoje imię i nazwisko (np. przez Paypala), jak i adres (Amazon czy Western Union).

Nie podawaj też nikomu maila, którego używałaś na jakichkolwiek innych platformach. Tutaj, można zdradzić część numeru swojego telefonu, czy dane takie jak imię i nazwisko.

Ryzykowne są również zdjęcia z oknami czy w miejscach publicznych, szczególnie jak mieszkasz w większym mieście.

Łączenie kont społecznościowych

Zakładanie instagrama połączonego z facebookiem, czy z numeru telefonu, z którego korzystasz na co dzień, również może przyczynić się do przedwczesnego i niechcianego rozpoznania przez znajomych czy odnalezienia przez stalkerów.

Instastory wrzucane na żywo z poza domu, zdradza natychmiast Twoją lokalizację, też zdecydowanie to odradzam.

UWAGA – praktycznie wszystkie streamy są nagrywane i upubliczniane automatycznie w sieci przez zewnętrzne boty. Oznacza to, że ciężko jest się ich pozbyć, a po jakimś czasie, staje się to jeszcze trudniejsze. Oczywiście istnieją sposoby na ściąganie tych nagrań, lecz każdy kolejny stream mnoży je ponownie. Jest to swojego rodzaju walka z wiatrakami. Dobrze mieć świadomość tego procederu, zanim się zacznie streamować.

Czy bycie cam girl jest przyszłościowe?

Według danych Google, trend popularności utrzymuje się z niewielkimi wahaniami w górę i w dół od 2015 roku. Popularyzacja zawodu nastąpiła w 2012 roku, czyli w okresie, w którym startował Chaturbate.

Google Trends Camgirl
Wykres na frazę camgirl w google od 2014 roku do 2021

Czy wiek ma znaczenie?

Według danych udostępnionych w 2019 roku przez PornHub’a, zapotrzebowanie na milfy jest większe niż na nastolatki. I to ponad dwukrotnie! Okazuje się, biorąc pod uwagę te dane, że mitem jest mówienie, że cam girl mają swoją “datę ważności”. Ponadto, w “wyszukiwaniach, które zdefiniowały ten rok” na 6 miejscu klasyfikuje się fraza “Mature”, co daje jeszcze szersze perspektywy do działania.

Praca na kamerkach trendy

Trzeba zdawać sobie sprawę, że widownia, którą jesteśmy w stanie zebrać, dorasta razem z nami. Także ich upodobania w czasie się zmieniają. Następuje naturalna wymiana oglądających, która odbywa się podczas naszego dojrzewania czy odkrywania nowych upodobań, fetyszy czy otwierania się na nowe doświadczenia.

Czy streamowanie do emerytury to dobry pomysł?

Bycie cam girl potrafi być męczące. Nie jest to praca w kopalnii, choć po transmisji niejednokrotnie możesz mieć brudne ciało (na przykład od oliwki). Praca na kamerkach potrafi męczyć jednak psychicznie, spotyka się podczas streamowania setki, tysiące, a nawet miliony osób. Każda z tych osób, będzie chciała Twojej opinii na dany temat, Twoich wiadomości, bądź porady.

O ile nie ma większych przeszkód do streamowania aż do emerytury, to aktualnie ciężko znaleźć jest aż tak dojrzałe cam girl. Może być to spowodowane tym, że wiele osób po prostu może pozwolić sobie na koniec pracy o wiele wcześniej. Może to wynikać z tegom że odłożone czy zainwestowane pieniądze pozwolą im na spokojne życie aż po kres swoich dni.

Co zrobić z zarobionymi pieniędzmi jako camgirl?

Z mojego punktu widzenia, o wiele lepiej jest dywersyfikować swoje źródła dochodu, inwestować w obszary, którymi się interesujemy i budować coś poza streamami. Pozwala to na pewnego rodzaju spokój ducha, ale też swojego stanu bankowego. Pozwoli podczas gorszych dni, zrobić sobie wolne i nie martwić się, że trzeba wrócić po tygodniu, miesiącu, czy roku. Oczywiście, jeżeli masz zamiar wydusić cytryne jak najszybciej, to możesz to robić i starać się ze wszystkich sił by zarobić jak najwięcej, jak najszybciej i bawić się tym na co sobie zapracowałaś. I choć życie chwilą jest wspaniałe, daje kop dopaminy i daje nam uśmiech na twarzy, to warto jednak czasami pomyśleć o przyszłości swojej i swoich bliskich.

Czy bycie cam girl jest dla Ciebie?

Zostanie cam girl może być decyzją bardzo spontaniczną, ale można podejść też do tego z planem. Jak w wielu zawodach, można się po prostu tego nauczyć poprzez praktykę. Będzie to prawdopodobnie najlepszy sposób, aczkolwiek działanie z planem zawsze daje lepsze rezultaty.

Jakie umiejętności pozwalają rozwijać się szybciej?

 • Swoboda w social mediach;
 • Umiejętność budowania zasięgu;
 • Otwartość;
 • Dojrzałość emocjonalna i empatia;
 • Łatwość szukania informacji (użytkowanie google’a);
 • Język angielski (nawet jeżeli decydujesz się na streamowania tylko dla Polaków, to wiele materiałów, które mogą Ci pomóc jest po angielsku);
 • Planowanie i strategia;
 • Charakteryzacja;
 • Budowanie wizerunku;
 • Obycie z kamerą;
 • Gadatliwość;
 • Wiedza techniczna na temat kamer, oświetlenia, fotografii, streamowania czy dźwięku;
 • Znajomość wiedzy z zakresu marketingu online;
 • Strategia marketingowa;
 • Kontakty;
 • Znajomość podstaw księgowości;
Bunny Marthy pracuje na kamerkach
2077 klapsów na jednej transmisji, to było coś!

Jaki portal wybrać?

Bardzo ważnym pytaniem jest to, gdzie pojawisz się jako cam girl i gdzie będziesz mogła się rozwijać w jak najlepszy możliwy sposób. Stron na rynku jest wiele, większość z nich ma swoje plusy i minusy.

Portale rozgrupować można na dwie główne kategorie:

 • Open chat;
 • Prywatne pokazy;

Platforma Open Chat

Tego typu platformy bazują na tym, że akcja dzieje się głównie na na transmisji, gdzie wszyscy mogą oglądać cam girl, niekoniecznie dorzucając swoje tipy. O ile większość platform tego typu posiada opcje prywatnych pokazów to najpopularniejsze transmisje to właśnie te, gdzie akcja dzieje się na open chacie, a nie za paywallem.

Platforma, na której sama nadaję czyli Chaturbate, jest jedną z najpopularniejszych (jeżeli nie najpopularniejszą) stroną Open Chat na świecie. Stronę posiada 374 miliony odwiedzin miesięcznie, co sprawia, że mamy zapewnioną możliwość dotarcia do ogromnej liczby odbiorców! Sama platforma jest zagraniczna, więc decydując się na nią przydadzą się podstawy języka angielskiego. Poza popularnością strony, ogromnym plusem są również różne sposoby wypłat, support, który pomaga rozwijać się twórcom czy możliwość dodawania swoich własnych linków, takich jak instagram, twitter czy cokolwiek innego nam się zamarzy. To bardzo ważny aspekt, który pomaga rozwijać naszą karierę o wiele szybciej.

Jeżeli chodzi o platformę Open Chat dla cam girl z Polski, to niestety nie znam takiej, na którą należałoby zwrócić tutaj uwagę. Nie tyle ze względu na charakterystykę stron, a na to jak są wykorzystywane przez ich użytkowników.

Platforma oparta na prywatnych pokazach

Prywatne pokazy cam girl, to często początek ich ścieżki. Patrzy tylko jedna osoba, z ich pomocą mamy pewny zarobek, a dodatkowo camgirl może poznać lepiej swojego odbiorcę.

W Polsce posiadamy platformę opartą o mechanizm prywatnych pokazów i o ile zainteresowanie stroną jest o wiele niższe niż jej zagranicznymi konkurentami (7 milionów odsłon miesięcznie) to wiele dziewczyn decyduje się na to rozwiązanie.

Z własnego doświadczenia jednak osobom, które chcą pójść tą ścieżką proponowałabym platformę LiveJasmin. Stronę posiada 265 milionów odsłon miesięcznie, a w dodatku odwiedzają ją osoby zza oceanu, co pozwala zwiększyć swoje zarobki (przynajmniej tak długo jak dolar wart jest więcej od złotówki, lecz to raczej nigdy się nie zmieni). W przypadku tej platformy, warto znać również język niemiecki, ponieważ wielu odwiedzających (22.6%) to osoby władające właśnie tym językiem.

Pozyskiwanie followersów

Groza, płacz i zgrzytanie zębów. MARKETING. Czyli to z czym najtrudniej chyba sobie poradzić, wiele naprawdę predysponowanych dziewczyn rezygnuje z bycia camgirl ponieważ nie potrafią się “wybić”. Budowanie rozpoznawalności nie należy wcale do najprostszych zadań i nawet osoby dobrze prosperujące na przykład na Instagramie, mają problem by “przerzucić” swoich followersów na oglądających transmisje.

Opiszę kilka miejsc, w których warto się znaleźć zaczynając swoją przygodę ze streamowaniem ze swojej perspektywy.

Social Media dla camgirl

Twitter cam girl

Twitter to najbardziej przyjazdne dla streamerek miejsce w social media. Możecie wrzucać tam nagość, filmy czy cokolwiek wam się podoba, razem z linkami do swoich transmisji. Dodatkowo, jest to medium, z którego korzysta bardzo dużo zagranicznych odbiorców i na samym twitterze możemy docierać do nowych oglądających korzystając z hashtagów, podpinając się pod popularne tematy na świecie czy po prostu będąc retweetowana przez innych użytkowników.

Mój Twitter

Instagram

Instagram dla cam girl to trochę szara strefa, teoretycznie możemy z niego korzystać, aczkolwiek nie możemy linkować bezpośrednio do treści dla dorosłych, co sprawia, że często jest to platforma bardziej wizerunkowa, do kontaktu z naszymi fanami i ukazywania tej “zwyczajnej” części naszego życia.

Mój Instagram

Tik Tok

Tik Tok jest coraz bardziej seksualizowanym medium. Poprzez fenomenalny algorytm, jesteśmy dotrzeć do szalonej liczby odbiorców w niewyobrażalnie krótkim czasie. Pamiętać należy jednak, że podobnie do Instagrama, nagość jest tutaj zabroniona.

PornHub

W końcu miejsce, gdzie można robić praktycznie co tylko nam się podoba, a dodatkowo przenosić followersów (w tym wypadku subskrybentów) na inne platformy. Dobrze tworzony kontent pozwoli Ci nie tylko zdobyć początkową bazę odbiorców, ale też zarobić.

Każdy milion wyświetleń na Pornhubie daje średnio $700 do Twojej kieszeni. Może nie są to jakieś ogromne pieniądze (w porównaniu do mojego youtube – na milion płatnych wyświetleń jest około $4000), ale zawsze dodatkowa gotówka na rozwój.

Warto wspomnieć też, że w internecie jest wiele innych Hubów, które mogą działać dokładnie w ten sam sposób. Warto je zobaczyć i zastanowić się czy nie warto wrzucić też tam twoich treści. Jesteśmy w o tyle dobrej pozycji, że nie musimy kupować reklam, bo wrzucanie organicznego kontentu jest zdecydowanie lepsze. To takie reklamy, ale darmowe.

Co ważne jest w platformach, które możesz wykorzystywać do promocji?

Najważniejszym aspektem jest możliwość dodania informacji o sobie. Informacje to przede wszystkim dane na temat Twoich innych social media, czy tego gdzie można Cię znaleźć na kamerkach. Jeżeli Twój odbiorca chcę znaleźć Cię, to powinien mieć do tego jak najłatwiejszą drogę.

Przed dołączeniem do nowej platformy zobacz koniecznie jej regulamin. Wiele osób zostało usuniętych z instagrama, za naginanie jego zasad (czasem również niesłusznie, ale wtedy można odzyskać konto), a nikt z nas nie chce znaleźć się w tej samej sytuacji prawda?

Sprawdź swój zasięg

Przed włączeniem pierwszego streama, warto zaciągnąć opinii innych osób. Sprawdź do ilu ludzi docierasz i czy chcieliby Cię oglądać na transmisjach. Na Twitterze możesz zaglądać w analitykę, a na instagramie na przykład zobaczyć ile osób wyświetla Twoje story. Chaturbate pozwala przez pierwszy tydzień bardzo się wybić dodając do Twojego profilu status “New” i organicznie popycha Twój stream do przodu, by sprawdzić, czy ludzie chcą Cię oglądać czy nie.

Przechodząc ten test pozytywnie, będziesz miała ułatwioną drogę, więc kluczowym jest pozyskanie jak największej grupy odbiorców już podczas pierwszych dni swojego streama. Długość Twoich pierwszych transmisji również jest bardzo ważna, więc warto uzbroić się w dobre nastawienie i ciężką pracę przez kolejne siedem dni.

Gotowość psychiczna

Musisz być nastawiona na to, że nikt nie będzie pisał na czacie. Nikt nie będzie tipował. Mało osób będzie zainteresowanych. Trzeba przez to przejść i być gotowym na to, że nawet przez kilka godzin, będzie trzeba walczyć z nudą. Potraktuj to jako inwestycję, lecz pamiętaj, by cały czas działać marketingowo i pozyskiwać nowych odbiorców.

Dodatkowo, pamiętaj, że wszystkie transmisje są nagrywane i później publikowane w sieci. Musisz być tego świadoma i na to gotowa. Wszystko co publikujesz w internecie rozprzestrzenia się często jak wirus, przygotuj się na to psychicznie za wczasu.

Gotowość techniczna

Jakość Twojej transmisji nie jest aż tak istotna, szczególnie na początku. Ludzie lubią świeżynki i amatorki. Zadbaj jednak o internet i o znajomość oprogramowania, z którego będziesz korzystać. Osobiście polecam używanie OBSa, gdyż daje całkowitą kontrolę nad transmisją i pozwala się rozwijać.

O podstawowym sprzęcie pisałam w moim wpisie o pracy na kamerkach.

Pierwsza transmisja camgirl

Pierwsza transmisja cam girl

Pierwsze transmisje są bardzo ważne. Pierwsze wrażenie, pierwsza ocena użytkowników na nasz temat jest ciężka do zmiany. Nie oznacza, to że musisz siedzieć nago i wyginać się cały czas przed kamerą, ale uśmiech to totalny must-have.

Przed transmisją dobrze jest ustawić sobie tip menu czy cenę transmisji prywatnych (zależnie od portalu). W tym jakie ceny wybrać mogą posłużyć Ci cenniki innych cam girl. Większość jest zbliżona do siebie, więc możesz łatwo wyciągnąć wnioski.

Pamiętaj, że przed pierwszą transmisją portale będą wymagały od Ciebie weryfikacji tożsamości (to wymóg pośredników płatności), więc przygotuj odpowiednie zdjęcia, weryfikuj konto i wyczekuj swojego pierwszego razu!

Subscribe
Notify of
guest

18 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
3 years ago

Na cb potrzebują potwierdzenia wieku, czy jeśli wyślę im skan prawo jazdy bądź dowód osobistego to nie wykorzystają tego przeciwko mnie ?? Chodzi mi o szantaże , wykorzystanie danych osobowych ??

Yeabunny
Admin
Yeabunny
3 years ago
Reply to  Alicja

Nie ma takiej możliwości, są legalnie zarejestrowaną firmą, a za taki incydent byliby pociągnięci do odpowiedzialności. Na portalu zarejestrowanych jest setki tysięcy nadawców, a incydentów brak. Bunny również nie miała z tym żadnych problemów. Sama weryfikacja osobowości jest na firmy z tego obszaru nakładana przez banki, więc sama strona nie ma za dużo do powiedzenia w tym temacie. Nie trzeba daleko szukać – przykład PornHuba, który takiej weryfikacji nie miał został odcięty od płatności kartami, co szybko naprawili.

Ela
Ela
3 years ago

Czy jest duza roznica w transmitowaniu uzywajac 2 tanich softboxow a tego ringu swietlnego o ktorym mowa w wersji pro? Mam 2 siftboxy ustawione po obu stronach kamery a do tego doswietlam od podlogi jedna zwykla zarowka. Jestem w stanie zainwestowac teraz w lepsze lampy, ale nie wiem czy zrobia duza roznice…

Yeabunny
Admin
Yeabunny
3 years ago
Reply to  Ela

Raczej nie powinno być większej różnicy. Softboxy powinny dawać naturalne, rozproszone światło (czym są większe tym lepiej).
Chociaż uważałbym na doświetlanie się żarówką, na kamerce mogą pojawiać się przez to “paski” no i światło ma inną tonację.

Najlepszy efekt, oczywiście będzie przy świetle naturalnym!

Last edited 3 years ago by Yeabunny
Ela
Ela
3 years ago
Reply to  Yeabunny

No wlasnie nie jestem zadowolona z softboxow, mam takie zwykle prostokatne. Paski sie nie pojawiaja, nie wiem dlaczego 😉 Dziekuje za rade, oczywiscie najlepsze naturalne ale noca jest to niemozliwe 😉 Pytanie jeszcze czy lepiej kupic ring czy moze to drugie swiatlo konturowe do tych softboxow?

Wera
Wera
3 years ago

Zaczęłam interesować się tematem,
Mam kilka pytań, będę wdzięczna za odpowiedz
1)Czy trzeba na stronie CB podawać nr telefonu? Czy w jakiś sposób komuś z moich kontaktów, może się wyświetlać jako sponsorowane ta strona ? Chciałam zostać anonimowa.
Czy może lepiej specjalnie założyć drugi nr telefonu i kupić drugi telefon.
mam konta na fb i instagramie powiązane z tym nr telefonu ..
2)Jak zablokować region (Polskę )na tej stronie, czy jest to skomplikowane ?

Patrycja
Patrycja
2 years ago

Lepiej jest streamować z własnego domu czy studio? w domu jest mi to nie na rękę ponieważ nie mam dużo czasu , zastanawiam się czy studio nie będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem… mieliście jakieś przykre doświadczenia ze studiami?

Yeabunny
Admin
Yeabunny
2 years ago
Reply to  Patrycja

Jeżeli nie chcesz streamować z domu, dlatego, że “nie masz dużo czasu” to studio będzie jeszcze gorsze – nie dość, że musisz tam dojść/dojechać, to zabiorą Ci lwią część Twojej wypłaty nie dając od siebie wartości. Twoje pytanie można by przeredagować – czy ktokolwiek miał pozytywne doświadczenia ze studio? 🙂

Patrycja
Patrycja
2 years ago

Jaka prędkość internetu jest wystarczająca do streamowania w HD? No i czy mogę streamowac póki co z telefonu (iPhone SE)? Czy lepiej kupić kamerkę z niższej pułki?

Yeabunny
Admin
Yeabunny
2 years ago
Reply to  Patrycja

5.7Mbps uploadu (wysyłu) powinno być w porządku dla streamów w 720p, jednak większy bitrate będzie również wymagał lepszego internetu, więc dla 720p60fps wypadałoby mieć już 6.2Mbps. Idąc już ku górze i chyba limitom 4k60fps wymaga średnio 68.8 Mbps uploadu. Jeżeli chcesz streamować w fullHD (1080p) potrzebny upload to bezpiecznie będzie mieć 10Mbps uploadu (wysyłu)

Sandra
Sandra
2 years ago

Jaki internet najbardziej polecasz ? Chodzi mi o operatora i prędkość danych ( niestety w moim regionie nie ma jeszcze światłowodu:( )

Yeabunny
Admin
Yeabunny
2 years ago
Reply to  Sandra

5.7Mbps uploadu (wysyłu) powinno być w porządku dla streamów w 720p, jednak większy bitrate będzie również wymagał lepszego internetu, więc dla 720p60fps wypadałoby mieć już 6.2Mbps. Idąc już ku górze i chyba limitom 4k60fps wymaga średnio 68.8 Mbps uploadu. Jeżeli chcesz streamować w fullHD (1080p) potrzebny upload to bezpiecznie będzie mieć 10Mbps uploadu (wysyłu)

Rarecouple
Rarecouple
2 years ago

Hej wszystkim. Chciałabym się dowiedzieć czy oprócz przesłania zdjęcia dowodu i pokazania się z nim muszę także podawać swoje konto bankowe do rozliczeń? Jeszcze pół roku temu mignął mi wpis na jakiejś stronie opisującej krótko poszczególne strony sexcams odnośnie ograniczeń na chaturbate itd? Czy ktoś może pokrótce napisać co wolno, a co nie na poszczególnych stronach i czy dozwolone jest zasłanianie twarzy i np. używanie zabawek erotycznych, maszyn itd ? Buziaki M.

Yeabunny
Admin
Yeabunny
2 years ago
Reply to  Rarecouple

Regulamin transmisji na Chaturbate możesz znaleźć tutaj:
https://chaturbate.com/terms/appendix-c/

By rozliczać się z Chaturbate będziesz musiała prawdopodobnie stworzyć konto na Paxum, a później tam dodać numer swojego konta bankowego i je potwierdzić by wypłacać środki.
Co do innych stron, niestety nie mamy doświadczenia, aczkolwiek wszystkie rzeczy, których nie można robić powinny być opisane w regulaminach tych stron, które zawsze powinno się przeczytać.

Livia
Livia
2 years ago

A co z podatkiem? Odprowadza się.

Yeabunny
Admin
Yeabunny
2 years ago
Reply to  Livia

Oczywiście, jak w przypadku jakiejkolwiek w pełni legalnej działalności zarobkowej w Polsce, należy odprowadzać podatek.

Livia
Livia
2 years ago
Reply to  Yeabunny

I to jest wszystko legalne? Czy państwo nie wyciągalo by żadnych konsekwencji

WordPress Ads