Praca na kamerkach

Określenie praca na kamerkach jest często używanym skrótem myślowym i jednocześnie “bezpiecznym określeniem” do pracy na kamerkach dla dorosłych (seks kamerkach). Praca ta polega na interaktywnej rozmowie w czasie rzeczywistym, z ludźmi oglądającymi nasz stream.

Popularne wśród rekruterów do studio, jest używanie również określeń typu videomodelka, zarabianie na czacie, zarabianie w internecie, hostessa internetowa, modelka internetowa, video konferencje itd.

Na czym polega praca na kamerkach

Często podczas pracy na kamerkach wykonuje się czynności seksualne, ale też niekoniecznie, w niektórych przypadkach na czacie ogólnym, a czasami podczas rozmów prywatnych (zależnie od charakterystyki portalu, na którym pracujemy).

Do czynności seksualnych w pracy na kamerkach należą między innymi:

 • striptiz;
 • masturbacja;
 • korzystanie z zabawek erotycznych;
 • dirty talk;
 • czynności seksualne z inną osobą;
 • itp;
Praca na kamerkach jak zacząć

Jak zacząć pracę na kamerkach

Zanim rozpoczniesz swój pierwszy pokaz, musisz upewnić się, że:

 1. Wiesz na jakiej platformie chcesz streamować;
 2. Znasz regulamin wybranej platformy;
 3. Twoje konto jest odpowiednio przygotowane:
  • Zarejestrowałaś się wybierając nick, nie ujawniający Twoich prawdziwych danych, ale zdradzając trochę Twoją osobowość i/lub preferencje erotyczne;
  • Przesłałaś odpowiednie dokumenty i zostałaś zaakceptowana przez administratorów, jeżeli jest to wymagane by zacząć zarabiać;
  • Znalazłaś ciche miejsce, z którego będziesz mogła nadawać;
  • Sprawdziłaś jakość swojego połączenia internetowego (ludzie nie lubią oglądać zacinających się transmisji, szczególnie gdy za nie płacą);
 4. Wiesz w jaki sposób możesz wypłacić zarobione pieniądze (np. stworzyłaś konto na platformie, na którą będą wysłane Twoje środki, np. Paxum);

Praca na kamerkach w domu

Jeżeli zastanawiasz się czy swoją przygodę camgirl rozpocząć pracując z domu czy szukać studio warto przyjrzeć się plusom i minusom potencjalnych rozwiązań. Niektóre studio pozwalają na pracę z domu. Pamiętać jednak trzeba, że taka współpraca wiąże się z oddawaniem części (często lwiej) swoich zarobionych środków komuś innemu.

Pracując z domu sama będziesz swoją szefową, a wszystkie zarobione środki trafią na Twoje konto. Nikt nie będzie nad Tobą stał i wymagał od Ciebie więcej, poganiał, z nikim nie będziesz musiała się dzielić swoją tożsamością (poza platformą w celu weryfikacji), a ryzyko jakichkolwiek starć z innymi osobami z pracy zmaleje do zera.

W tym środowisku istnieje bardzo dużo miejsc pracy, które tylko czekają, na nowe i nieświadome osoby, które za założenie konta i udostępnienie 4 kątów zabiorą 30%, 40%, 50%, a czasami nawet więcej procent ich wypłaty. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby była to aktywna współpraca przynosząca korzyści obu stronom. Niestety studia ograniczają się w dzisiejszych czasach do udostępnienia pokoju i założenia konta na platformie do streamowania, co sprawia, że współpraca z nimi staje się skrajnie nieprzyjazna.

Praca na kamerkach bez twarzy

Streamowanie bez twarzy

Wiele dziewczyn decyduje się na rozpoczęcie swojej kariery bez pokazywania swojej twarzy. Pozostanie anonimową dla wielu osób jest bardzo ważne, szczególnie, że nie wszyscy mogą patrzeć na nas przychylnie. Osobiście nie spotkałam się z brakiem akceptacji, ze względu na swoją pracę ze strony bliskich, w tym rodziny. Jednak znam osoby, które nie miały tyle szczęścia i musiały poświęcić kilka przysłowiowych nocy, by dojść do siebie.

Ważne jest byś wiedziała, jakie ryzyko podejmujesz streamując. Możliwe, że lepiej porozmawiać z najbliższymi o tym, jeszcze przed rozpoczęciem takiej pracy, nawet jeżeli nie chcesz pokazywać twarzy.

Praca na kamerkach bez twarzy jest jak najbardziej możliwa, dodaje tajemniczości i dobrze wykorzystana potrafi być swojego rodzaju benefitem – przynajmniej do czasu. Ukrywanie swojej twarzy nie należy jednak do najprostszych i nawet najlepszym zdarzyło się pokazać część lub całą twarz bez takich zamiarów.

Nagrania ze streamów pozostają w internecie, a takie, na których znajdzie się twarz osoby, która na co dzień jej nie pokazuje rozchodzi się wśród użytkowników jak ciepłe bułeczki.

Praca dodatkowa w domu czy na cały etat

Praca na kamerkach jako praca dodatkowa

Często swoją przygodę ze streamowaniem dziewczyny rozpoczynają ze względu na elastyczne godziny pracy, dodatkową “łatwą” gotówkę, czy możliwość pogodzenia takiej pracy z innymi zajęciami. Studentki cieszą się z dodatkowego zastrzyku pieniężnego, które praktycznie gwarantuje im streamowanie.

Musisz jednak pamiętać, że streamowanie jako dodatek bardzo ogranicza możliwości rozwoju, szczególnie za granicą, gdzie wybór odbiorcy mają o wiele większy niż w Polsce. Nieregularność, szczególnie na początku, potrafi skutecznie zrównać to “magiczne źródełko” z ziemią.

Z drugiej strony, jest to dobry sposób na walidację swojego pomysłu i sprawdzenie czy taka praca Cię satysfakcjonuje. Nie jest to zdecydowanie zajęcie nie posiadające minusów, wręcz przeciwnie – ma ich sporo.

Praca na kamerkach na cały etat

Streamowanie na cały etat to podejście jednocześnie ryzykowne, jak i profesjonalne za razem. Może się okazać, że nie będzie Ci się podobać albo, że nie będziesz zarabiała tyle ile zakładałaś. Jest też odwrotna strona, może spodobać Ci się bardzo, a Twoja popularność i zarobki mogą wystrzelić, tak jak się tego nie spodziewałaś!

Jedno jest pewne – poświęcając się temu w stu procentach, jesteś w stanie odnieść sukces finansowy, który pozwoli Ci na spokojne życie.

Praca na kamerkach zarobki

Zarobki różnią się ze względu na wybór platformy (jej popularność, kraj pochodzenia oglądających), Twoje zachowanie, aparycje, zakres wykonywanych czynności, jakość transmisji (wideo, audio, połączenie internetowe) i znajomość języka.

Poniższe kwoty i przedziały są subiektywną opinią, nie przedstawiają danych z raportów – biorę pod uwagę swoje doświadczenie, doświadczenia znajomych mi dziewczyn i sugeruję się zagranicznymi platformami.

Ważne jest żeby wspomnieć o tym, że można nie zarobić wcale. Wiele dziewczyn zderza się na zagranicznych platformach z murem, którego nie potrafią przeskoczyć. Kończy się to niestety niskim wynikiem oglądających (poniżej 100 osób, choć zazwyczaj nawet poniżej 20) i brakiem jakiegokolwiek zarobku.

Początkujące dziewczyny, które są w stanie zgromadzić na swoich transmisjach wiecej ludzi (100-500) są w stanie zarobić około 4000-6000zł. Oczywiście zdarzają się streamy, na których dziewczyny zarabiają o wiele więcej, co podnosi to miesięczne wynagrodzenie, lecz staram się ująć standardowe dni.

Dziewczyny, które zbudowały już trochę większy fanbase i mają już swoich stałych widzów znajdują się coraz wyżej na liście pod względem oglądających. Takie, którym udaje się gromadzić na transmisjach 500+ osób znajdują się zazwyczaj na pierwszych stronach swoich portali, co daje im możliwości wybicia się nawet na pierwsze miejsce, co za tym idzie posiadania oglądalności typu 10 000+ ludzi.

Wysoka pozycja na liście oglądających, nie oznacza jednak, że osoby zarabiają zawsze kokosy. Nie można mnożyć ilości ludzi by uzyskać zarobki danych dziewczyn. Natomiast jeżeli streamy jakiejś osoby znajdują się zazwyczaj w topce, to zarobki również są odpowiednio wyższe.

Najpopularniejsze dziewczyny są w stanie zarobić od 102 600zł do 190 000zł (oczywiście przy odpowiedniej częstotliwości streamowania i długości danych transmisji). Dziewczyny te, często decydują się również na zarabianie w inne sposoby, takie jak treści premium na platformach subskrypcyjnych, sprzedaż swoich filmów dla dorosłych czy premium snapchat (jeżeli chciałabyś brać udział w moich filmach dla dorosłych, daj znać!)

Praca na kamerkach sprzęt

Praca na kamerkach sprzęt

Do streamowania dobrze jest mieć sprzęt. Przygotowałam wraz z pomocą Mateusza z mojej firmy 3 zestawy by znalazło się coś dla każdego dla kogo praca na kamerkach jest rzeczywistością lub opcją do przemyślenia.

Zestaw budżetowy

 • Kamerka internetowa z jakością Full HD, np. TA
 • Stream za dnia przy dziennym świetle / z lampą do makeup’u / tanim softboxem (można kupić ze statywem od 120zł)

Zestaw średnio-zaawansowany

Mój zestaw

Praca na kamerkach opinie

Moim zdaniem praca na kamerkach to dobre źródło zarobku dla osoby z otwartą głową, ale dla kogoś z miękką dupą może być to trudne psychiczne przeżycie, nawet traumatyczne. W miarę zdobywania doświadczenia nabywa się magiczną zdolność do ignorowania nieprzyjemnych komentarzy czego skutkiem jest fajna i przyjemna praca.” – Bunny Marthy

Praca na kamerkach nie jest dla każdego. Jeśli liczysz na szybki oraz łatwy zarobek, to możesz się rozczarować. Tylko cierpliwość oraz ciężka praca sprawi, że osiągniesz zamierzony sukces. Systematyczność i determinacja powinny być Twoimi głównymi narzędziami, bez tego będziesz miał/a jedynie poczucie straconego czasu. Zniechęcisz się i odpuścisz, a wtedy trudno Ci będzie wrócić na właściwe tory. Jeśli jednak nie brakuje Ci charakteru, a martwisz się o sprzęt to niepotrzebnie. Czasem wystarczy zwykły uśmiech. Dużo uśmiechów. To czyni prawdziwe cuda.” – Lea_Exe

Praca na kamerkach nie jest dla osób o łatwym (bądź „miękkim”) charakterze, rownież nie jest łatwym ani szybkim zastrzykiem gotówki. Początki są trudne, a ludzie na streamach lubią wymagać wiele za totalne „nic”. Wiele początkujacych ulega niektórym prośbom mysląc, że tym sposobem zdobędą więcej widzów. Niestety ci widzowie przychodzą na chwilę, tylko popatrzeć i zniknąć kiedy darmowe show sie skończy. Można się również spotkać z bardzo niemiłymi komentarzami, ale z czasem da się nauczyć to ingorować, a nawet śmiać. Jeśli jednak założymy sobie cel, będziemy systematyczni, nie będziemy zwracać uwagi na złosliwe komentarze, taka praca moze przynieść nam dobre zyski i stać sie bardzo przyjemnym zajęciem!” – Angel Halee

Praca na kamerkach sprawia, że mam bardzo elastyczny grafik dzięki czemu mam dużo czasu na inne zajęcia – w odróżnieniu od pracy na etat gdzie spotkanie z koleżanką musiałam planować 2 tyg. wcześniej… Brak szefa nie zawsze jest jednak plusem, bo dni wolnych czasem robi się zdecydowanie za dużo. Bardzo ważna jest samodyscyplina i zorganizowanie. Na szczęście możliwość zarobienia nieograniczonej ilości pieniędzy motywuje do działania.” – Milena

Plusy i minusy pracy na kamerkach

 • Praca na kamerkach to niezależność finansowa
 • Możesz być sama swoją szefową
 • Elastyczny grafik
 • Praca z każdego miejsca na świecie (gdzie masz wystarczająco dobry internet)
 • Możliwość poznania interesujących osób
 • Brak monotonności
 • Możliwość praktycznie nieograniczonego rozwoju
 • Samorealizacja
 • Swoboda twórcza
 • Nieprzewidywalność dochodu
 • Trudne początki
 • Brak akceptacji części społeczeństwa
 • Negatywne komentarze na czacie
 • Praca potrafi zmęczyć zarówno fizycznie jak i psychicznie
 • Stalkerzy

Stawianie i utrzymywanie własnych granic

Mitem jest to, że musisz robić wszystko czego zapragnie Twoja widownia. Ważnym jest aby wyznaczyć sobie granice, rzeczy, których kategorycznie nie chcesz robić i po prostu ich nie robić.

Na pewno prędzej czy później, odwiedzi Cię osoba, która będzie Cię bardzo do takiej rzeczy namawiała i próbowała przekonać. Czy to będąc nachalną, czy próbując Cię przekupić. Pamiętaj jednak, że jedyną osobą, która ustala zasady na Twoich transmisjach jesteś Ty, a to, że czegoś nie robisz, nie sprawia, że jesteś gorsza.

Naturalnym jest również, że granice mogą się przesuwać w czasie, więc nie musisz wstydzić się tego, że dwa lata temu zarzekałaś się, że czegoś nie robisz, a dziś o tym myślisz. Wraz z poznawaniem samej siebie, swojego ciała i seksualności możesz pozwolić sobie z czasem na więcej lub mniej.

Praca na kamerkach bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w tej pracy jest niezwykle ważne. Dlatego już od samego początku warto o nie zadbać. Nick, na który się zdecydujesz powinien być taki, jakiego nie używałaś nigdy wcześniej, by nie dało się go z Tobą powiązać. Praca na kamerkach sprawia, że jesteś wystawiona na stalkerów. Ci, potrafią bardzo dobrze ukrywać się wśród innych użytkowników, a nawet próbują się ze streamerkami zaprzyjaźnić, by zdobyć zaufanie i finalnie zdobyć ich dane, takie jak adres zamieszkania.

Nigdy nie przyjmuj też płatności w inny sposób niż poprzez platformę, na której streamujesz. Można przez to potencjalnie ujawnić zarówno swoje imię i nazwisko (np. przez Paypala), jak i adres (Amazon czy Western Union).

Nie podawaj też nikomu maila, którego używałaś na jakichkolwiek innych platformach. Tutaj, można zdradzić część numeru swojego telefonu, czy dane takie jak imię i nazwisko.

Ryzykowne są również zdjęcia z oknami czy w miejscach publicznych, szczególnie jak mieszkasz w większym mieście.

Zakładanie instagrama połączonego z facebookiem, czy z numeru telefonu, z którego korzystasz na co dzień, również może przyczynić się do przedwczesnego i niechcianego rozpoznania przez znajomych czy odnalezienia przez stalkerów.

Instastory wrzucane na żywo z poza domu, zdradza natychmiast Twoją lokalizację, też zdecydowanie to odradzam.

UWAGA – praktycznie wszystkie streamy są nagrywane i upubliczniane automatycznie w sieci przez zewnętrzne boty. Oznacza to, że ciężko jest się ich pozbyć, a po jakimś czasie, staje się to jeszcze trudniejsze. Oczywiście istnieją sposoby na ściąganie tych nagrań, lecz każdy kolejny stream mnoży je ponownie. Jest to swojego rodzaju walka z wiatrakami. Dobrze mieć świadomość tego procederu, zanim się zacznie streamować.