Czym jest Lush?

Lush to zabawka erotyczna (tak zwane jajko), które często wykorzystywane jest na stronach z kamerkami dla dorosłych (np. Chaturbate). Zabawka może reagować nie tylko na telefon Twojego partnera, ale również na tipy, które dostajesz na transmisjach, co sprawia, że ludzie chętniej tipują.

Lush porównanie wersji 1 vs 2

Porównanie 1vs2

Na rynku w chwili obecnej możliwe są do kupienia dwa typy Lush – jedynka oraz zmodyfikowana jej druga wersja. Jakie są różnice i co poprawiono przy tworzeniu drugiej wersji?

Jednym z najbardziej znanych problemów z pierwszym modelem to fakt, że po jakimś czasie ogonek się niszczy, a przy dalszym używaniu urywa się całkowicie. Zostało to naprawione w dwójce – ogonek jest grubszy i odporny na uszkodzenia.

Drugim problemem było umiejscowienie samego włącznika zabawki. Dziewczyny korzystające z dobrodziejstw jedynki dobrze wiedzą o czym pisze. Jeśli umieściło się ją w pochwie ale zapomniało się ją włączyć trzeba było ją wyjmować, włączać i ponownie włożyć. Z czasem stało się to uporczywe i denerwujące. Przy drugiej wersji nie napotkamy już tej nieprzyjemności, gdyż włącznik jest na zewnątrz, na końcu ogonka.

Poza tymi zmianami został również zaimplementowany nowy silnik, dzięki któremu wibracje są mocniejsze. Sama bateria również jest lepsza – szybciej się ładuje i wolniej rozładowuje. Tak! Daje intensywniejsze doznania oraz wystarcza na dłużej!

W swoim kamerkowym życiu posiadałam 3 jedynki i każda w przeciągu kilku krótkich miesięcy mi się psuła. Nauczona tym doświadczeniem, kiedy wyszedł drugi model, kupiłam na zapas 3 nowe zabawki. Nie chciałam mieć niemiłej niespodzianki, podczas którejś z transmisji (Pomyślałam, że kiedy jedna by się uszkodziła miałabym inną do dyspozycji, podczas gdy zepsutą wysłałabym na gwarancję). Zakupiłam je około rok temu i do tej pory jedyna, której najintensywniej używam nie sknociła mi się! (pozostałe dwie też nie, dziwnie to zaakcentowałam) 

PS Jeśli przy ładowaniu światełko się nie pali nie musi to oznaczać zepsutej zabawki. Kontaktowałam się w tej sprawie z supportem i ogarnęłam, że sama zabawka dalej działa tylko światełko się przepaliło. 

Jak opiekować się Lushem?

Zepsuł Ci się właśnie Lush i zastanawiasz się dlaczego? Pomyślisz sobie, że to po prostu badziew kosztujący kupę pieniędzy.
Zastanawiałaś się jednak czy czyścisz poprawnie swoje jajko? Ważne jest aby czytać dołączoną instrukcję do zabawek tego typu, tam wszystko jest dokładnie opisane.

Jajeczka (jak zresztą wszystkie inne zabawki tego typu – nie tylko od Lovense) powinno się myć zaraz po oraz przed użyciem pod ciepłą wodą, delikatnym mydłem albo cleanerem.

Widziałam zdjęcia jak dziewczyny wyparzają swojego Lusha. To bardzo duży błąd. Trzeba pamiętać o tym, że w środku jakiejkolwiek wibrującej zabawki jest silniczek, bateria i pełno innych rzeczy, które mogą się uszkodzić pod wpływem zbyt wysokiej (bądź niskiej) temperatury. W instrukcji jest jasno napisane aby unikać tego typu praktyk.

Nie zostawiajcie również swojego Lusha w wodzie. Mimo tego, że zabawka oznaczona jest jako wodoodporna to przy “kąpaniu” jej w wodzie zbyt długo, woda i tak może dostać się do środka i zepsuć nam zabawkę a w najgorszym wypadku spowodować wybuch baterii!

Po wymyciu jajka, przed schowaniem go do pudełka (bądź w inne miejsce, w którym chcecie go przechowywać) pamiętajcie aby je dokładnie wysuszyć.

PS Rzucanie Lushem, chociaż to oczywiste, też może doprowadzić do jego zniszczenia, nie róbcie tego. Traktujcie zabaweczki dobrze to posłużą Wam na dłużej.

Lush 2 instrukcja obsługi

Ile kosztuje Lush?

Podaję ceny z oficjalnej strony:

Lush $99/386 PLN* + wysyłka $25/97,5 PLN* = $124/483,5 PLN*
Lush 2 $119/464 PLN* + $25/97,5 PLN* = $144/561,5 PLN*

W chwili kiedy to piszę jest przecena [do 50%] Lush kosztuje $69/269 PLN* a Lush 2 $99/386 PLN*.

W internecie da się te jajeczka znaleźć taniej natomiast należy zachować ostrożność bo bardzo łatwo kupić podróbkę, która zepsuje się po kilku użyciach albo w ogóle nie połączy nam się z aplikacją.

*Ceny w złotówkach po kursie 3,9

Na blogu znajdziecie również dwie inne zabawki, które miałam przyjemność używać. Jedną z nich jest Domi 2, czyli masażer łechtaczki, a drugą Nora, czyli wibrator “króliczek”. Wszystkie te produkty są aktualnie na przecenie, dzięki czemu można je dostać o wiele taniej!

Podsumowanie

Lush jest kapitalny do samotnej zabawy, do zabawy z partnerem – w łóżku, w miejscach publicznych, bądź do pracy. Polecam jednak całym sercem inwestowanie w udoskonaloną drugą wersję Lush.

Inne zabawki typu Lush? Nie testowałam jeszcze żadnej ale podzielę się wrażeniami jeśli jakąś wypróbuję. Może Wy macie jakieś swoje ulubione? Nie krępujcie podzielić się nimi w komentarzu. 

Lush’a 2 można kupić tutaj, kupując go z mojego linku dajesz mi zarobić kilka groszy, jednocześnie nie dopłacając nic dodatkowo. Jeżeli się na to zdecydujesz, to bardzo dziękuję 🙂

9.2
Score

Pros

  • Niezawodność
  • Bateria
  • Wibracje
  • Ładowanie

Cons

  • Sporadyczne problemy z łączeniem
Niezawodność
9
Bateria
10
Wibracje
8
Ładowanie
10

Final Verdict

Świetna zabawka, polecam!