Jak smakuje cipka

Jak smakuje cipka? I co wpływa na jej smak?

Jeżeli zastanawiasz się jak smakuje cipka lub po raz pierwszy planujesz ją lizać podczas seksu oralnego spróbuję Ci to przybliżyć. Opowiem Ci też jak poprawić smak cipki!

Smak cipki różni się w zależności od osoby i okoliczności, w których się z nią spotkasz. Zdrowa pochwa nie smakuje jak kwiaty, świeża letnia bryza czy wanilia. Smakuje jak cipka.

Zdrowy srom – który obejmuje wargi sromowe i otwór pochwy – smakuje i pachnie jak zdrowy srom. Oznacza to, że może być słodki lub kwaśny, metaliczny lub gorzki, słony lub ostry. Może nawet zawierać słabe wskazówki dotyczące tego, co właścicielka jadła na obiad.

Smak może się zmieniać nawet w ciągu miesiąca, dzięki cyklowi menstruacyjnemu (okres). Krew może wpływać na smak, podobnie jak biała wydzielina, która jest powszechna przy owulacji.

Ale tak długo, jak nie odczuwasz wyjątkowo silnych zapachów (zapachy rybne lub zapach czegoś naprawdę obrzydliwego), to zapach i smak są w porządku, bez względu na to, jaki smak może to być.

Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej o tym, jak może smakować, dlaczego smak może się zmienić i co możesz zrobić, jeśli smak lub zapach wydaje się nieodpowiedni.

Powiązany wpis: Jak smakuje penis?

To zwykle przekłada się na metaliczny smak

Cipka jest naturalnie kwaśna. To dobra rzecz. W ten sposób cipka równoważy bakterie znajdujące się wewnątrz.

Ale ta naturalna kwasowość może przełożyć się na niektóre smaki, które są silniejsze niż naturalne. Niektórzy opisują to jako metaliczny smak, inni nazwali to nawet smakiem “bakterii”.

Metaliczny posmak może być bardziej powszechny w dniach po menstruacji, ponieważ śladowe ilości krwi mogą nadal znajdować się w pochwie i wokół niej. Krew naturalnie ma metaliczny smak ze względu na zawartość żelaza.

Czasami jest słona lub trochę kwaśna

Pot – spowodowany ćwiczeniami lub naturalnym poceniem się ciała – może wpłynąć na słony smak cipki. Nieumycie się dobrze po oddaniu moczu może również pozostawić śladowe ilości moczu, który może równieć mieć słony smak.

Kwaśny smak nadmiaru potu też nie jest niczym niezwykłym i na pewno nie jest sam w sobie oznaką niczego złego.

Koniec końców, cipka nie smakuje jak pyszny owoc

Gdyby matka natura, chciała aby Twoja okolica pochwy pachniała jak kwiat lub smakowała jak świeże owoce, to tak właśnie Twoja cipka by smakowała.

Niestety, zamiast tego naturalny zapach i smak są tak bliskie neutralności, jak to tylko możliwe. W końcu srom jest często zamknięty pod warstwami odzieży, a wszystko, co może być przez chwilę wilgotne, może mieć nieświeży zapach lub smak.

To nie znaczy, że coś jest nie tak. To tylko natura bakterii, płynów ustrojowych i cipki.

Powiązany wpis: Jak smakuje sperma i jak zmienić jej smak?

Jeżeli coś jest nie tak, to najprawdopodobniej przez pH cipki

Smak może mieć wiele cech – gorzki, słony, metaliczny, kwaśny. Jeśli w okolicy pohcwy nagle pojawiają się silne zapachy lub smaki, może to oznaczać, że zaburzona została naturalna równowaga pH.

Pochwa dobrze radzi sobie z utrzymywaniem statusu quo bakterii. Ale kiedy to się zmieni, być może przez nowy produkt do kąpieli lub lek, bakterie mogą się skrzywić.

Może to prowadzić do stanu zapalnego, podrażnienia, a nawet infekcji, które mogą powodować nietypowe zapachy i smaki.

Może to być spowodowane Twoją dietą

Niektóre pokarmy mają wpływ na smak okolicy Twojej pochwy, ale lista jest krótka i nie, nie zawiera ananasa. (Jak w przypadku smaku spermy).

Szparagi, które mogą sprawić, że zapach moczu* będzie silny, mogą również mieć wpływ na Twój smak. Niepotwierdzone raporty opisują go jako “trawiasty” lub “zielony”.

Curry i mocno przyprawione potrawy również mogą mieć wpływ. Te pokarmy często wytwarzają pot o wyraźnym zapachu, a pot w pachwinie może zakłócać naturalny aromat i smak cipki.

Może to być spowodoweane spożyciem alkoholu

Jeśli stwierdzisz ze swoim partnerem, że seks po alkoholu to dobry pomysł, rzeczy mogą być trochę inne, a Twoja cipka, może smakować inaczej. To dlatego, że alkohol może zwiększyć potliwość. Może nawet wpłynąć na smak tego potu i płynów ustrojowych.

W zależności od rodzaju napoju, który wypiłaś, smak może być gorzki lub kwaśny. Na przykład napoje słodzone mogą zakłócać Twój smak, ale niekoniecznie słodko.

jak smakuje cipka

Tytoń również może wpłynąć na smak cipki

Jeżeli alkohol i jedzenie wpływają na smak Twojej cipki, jest to oczywiste, że wszystko inne, co wkładasz do swojego ciała, na przykład wyroby tytoniowe, również mają na Ciebie wpływ.

Używanie tytoniu może mieć wpływ na to, jak bardzo się pocisz i jak silny jest ten pot. To z kolei może wpłynąć na Twój naturalny zapach i smak.

Na przykład używanie tytoniu może powodować kwaśne lub gorzkie posmaki. Może sprawiać nawet, że Twoja cipka będzie miała nieświeży smak.

Zapachy palenia tytoniu mogą być również wchłaniane przez skórę i włosy, więc ostry zapach może wpływać na odczucia smakowe.

W niektórych przypadkach sprowadza się to do Twoich praktyk higienicznych

Pochwa jest samooczyszczającym się narządem. Pozostawiony sam sobie, może zadbać o siebie i utrzymać zdrową równowagę pH, o ile nie będą przeszkadzać czynniki zewnętrzne.

Podczas kąpieli wystarczy umyć zewnętrzną stronę cipki – srom – łagodnym mydłem i wodą.

Jeśli nie przestrzegasz regularnych praktyk higienicznych i nie myjesz się regularnie, możesz rozwinąć nietypowe lub odpychające zapachy i smaki.

Aby prawidłowo umyć cipkę, opłucz srom i pachwiny ciepłą wodą. Możesz użyć mydła, jeśli chcesz – tylko uważaj, aby nie dostarczyć go do środka.

Rozsuń wargi sromowe i użyj rąk, aby oczyścić okolice fałdek.

Należy również umyc odbyt i obszar między odbyem a otworem pochwy. Ten obszar, jeśli nie jest czysty, może wpływać zarówno na zapach, jak i smak pochwy bardzo negatywnie.

Twoim jedynym zmartwieniem powinien być podejrzany rybny zapach

Niektóre stany lub infekcje mogą powodować nieprzyjemne zapachy w okolicy Twojej pochwy.

Jedną z możliwych przyczy jest infekcja zwiazana z bakteryjnym zapaleniem pochwy. Bakteryjne zapalenie pochwy często powoduje żółta lub szarą wydzielinę oraz silny, nieprzyjemny zapach z pochwy, który można określić jako rybi.

Rzęsistkowica, rodzaj infekcji przenoszonej drogą płciową, może również powodować zapachy, które bardzo przypominają martwe ryby.

Jeśli Ty lub Twój partner wyczujecie naprawdę nieprzyjemny zapach, czas na wizytę u ginekologa. Mogą zbadać możliwą przyczynę i zapewnić leczenie, aby przywrócić Twój zapach i smak.

Jak poprawić smak cipki?

Nie przeprowadzono żadnych potwierdzonych badań sugerujących, że możesz zmienić smak swojego sromu. Zmiana, poprawienie czy polepszenie może być w takim razie bardzo subiektywne.

Tymczasowe spryskiwanie i mycie może maskować lub dezodoryzować na krótki czas – być może na wystarczająco długo – lecz niewiele można zrobić na stałe.

Jeśli jednak jesteś zdeterminowana, aby znaleźć sposób, aby Twoja okolica pochwy pachniała lub smakowała bardziej świeżo, pamiętaj o tych wsazkówkach:

  • Nie jedz mocnych pokarmów. Szparagi, pikantne potrawy lub mocno aromatyzowane potrawy mogą wpływać na smak potu i zapach ciała.
  • Pomiń alkohol i papierosy. Tytoń i alkohol mogą również wpływać na zapach ciała i pot. Ostatecznie te pokarmy mogą sprawić, że cipka będzie miała bardziej gorzki, kwaśny lub metaliczny smak.
  • Nie jedz tuż przed seksem oralnym. Najlepiej pominąć wszystko 30 minut przed planowanym skosztowaniem Twojego ciała.
  • Staraj się nie martwić. O ile nie poczujesz zapachu martwych ryb lub gnijących wodorostów z Twojego krocza, to jak smakujesz i jak pachniesz jest zupełnie normalne.

Podsumowując

Po przeczytaniu tego wpisu, wiesz jak smakuje cipka, jak zmienić smak cipki czy poprawić jej smak. Zdajesz sobie sprawę, że smak mokrej cipki może być kwaśny, gorzki, metaliczny, a nawet delikatnie słodki.

Wiesz też, jak dobrze o nią zadbać i kiedy powinnaś zgłosić się do lekarza po potencjalną pomoc.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads