wybór najlepszej domeny

Wybór najlepszej domeny/adresu URL dla Twojej witryny i marki

Wybór najlepszej domeny/adresu URL dla Twojej witryny może pomóc w zwiększeniu ruchu i dochodów

Decydując się na zakup domeny dla swojej marki, chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie domena pozytywnie wpłynie na Twoje przychody i świadomość klienta o marce. Jako twórczyni treści dla dorosłych będziesz musiała wziąć pod uwagę wiele czynników przy wyborze nazwy domeny aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz wszystkie możliwości swojego adresu URL. Ruch do Twojej strony powinien być kombinacją wielu form ruchu, w tym: własnego ruchu z promocji, ruchu organicznego pochodzącego z wyszukiwarek, ruchu generowanego ze znaków wodnych na Twoich treściach, ruchu pochodzącego z pirackich treści, które są oznaczone znakiem wodnym, ruchu z mediów społecznościowych i nie tylko. Aby wygenerować wszystkie te formy ruchu, mamy kilka ważnych zaleceń dotyczących wyboru domeny.

Wybór najlepszej domeny podczas wybierania pseudonimu będzie pomocny w przyszłości

Nasze wskazówki dotyczące wyboru dobrej nazwy domeny będą częściowo opierać się na użyteczności Twojego nicku. Domyślną „najlepszą nazwą domeny”, którą możesz wybrać, będzie Twój pseudonim, ale jeśli twój nick jest zbyt długi, niejasny, nadużywany, niekonkretny, nieludzki, mylący lub już zajęty, możesz napotkać pewne trudności w zabezpieczeniu nazwy domeny, która spełni kryteria, aby przyciągnąć dobry ruch. Jeśli wybrałaś pseudonim i masz problemy z jego nadużywaniem, brakiem wyjątkowości lub mylącym charakterem, możesz rozważyć zmianę nazwy. Dobrym sposobem na podjęcie decyzji, czy rebranding jest dla Ciebie niezbędny, jest rozważenie następujących kwestii.

  • Czy twój nick nie jest zbyt mylący? Na przykład czy w nazwie są cyfry lub symbole, które mogą powodować zamieszanie podczas wyszukiwania jej.
  • Czy twój pseudonim nie jest za długi? Jeśli Twój nick jest tak długi, że trudno go zapamiętać, możesz stracić znaczną część ruchu.
  • Czy twój nick jest nadużywany? Ludzie znajdą Twój pseudonim szukając Cię w Google lub innej wyszukiwarce?
  • Czy twoja nazwa jest “ludzka”? Ogólnie rzecz biorąc, ludzie będą pamiętać imiona, im bardziej są „zwykłe” i „podobne do ludzi”.
  • Czy twój nick jest zbyt prosty? Gdy wybierasz tylko „Kate”, a Twoja nazwa użytkownika na wszystkim to „SexyKate”, to może nie być wystarczająco unikatowe, aby zwiększyć ruch.

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na wiele z powyższych pytań, powinnaś pomyśleć o rebrandingu. Jak nie wybrałaś jeszcze swojego pseudonimu, masz szczęście! To świetny czas, aby zastanowić się, jaki będzie twój nick.

Najlepsza nazwa to Twój pseudonim

Najlepszą nazwą domeny, jaką możesz wybrać, jest Twoje imię/nick (tak jak tu: bunnymarthy.com), o ile spełnia wszystkie wcześniej omówione kryteria. Jeśli jest łatwy do zapamiętania, krótki, łatwy do przeliterowania, zawierajacy nie powtarzające się litery i jest przynajmniej trochę ludzki, to prawdopodobnie jest to Twój najlepszy wybór! Ludzie znajdą Cię na różnych platformach. Będą szukać Cię po nicku, który im podasz, dlatego warto mieć taką samą nazwę w każdym miejscu. 

Świetnym sposobem na przyciągnięcie ruchu do Twojej domeny jest upewnienie się, że rejestrujesz się na każdą witrynę pod swoim pseudonimem. Dzięki temu nazwa będzie spójna na wszystkich platformach. Powszechną praktyką w branży dla dorosłych jest „zatrzymywanie” swojego nicku w nowych witrynach, gdy są one uruchamiane. Pozwala to uniknąć problemów z zajęciem Twojego pseudonimu. W witrynach, które zezwalają na znaki wodne, możesz również umieścić swój znak wodny na wszystkich swoich treściach. Pomoże to skierować wewnętrzny ruch do Twojej witryny i pomoże fanom Cię znaleźć, jeśli natrafią na pirackie treści.

wybór najlepszej domeny i adresu url

Nazwy .com to najlepsze domeny do wyboru

Skrót .com jest powszechnie uważany za standard dla domen najwyższego poziomu. Domena najwyższego poziomu to ostatnia część nazwy domeny, czyli część po ostatniej kropce. Ponieważ jest uważana za standard, jest to najczęściej używana domena. Zazwyczaj jest to pierwsza opcja, którą ktoś wpisze, gdy będzie Cię szukać. Jeśli korzystasz z końcówki, która nie jest standardem, możesz napotkać problemy z ludźmi, którzy założą, że Twoja witryna to .com zamiast .tv lub .live lub jakąkolwiek, na którą się zdecydujesz. 

Lepiej używać domen i nazw, które łatwo się wymawia 

Branża dla dorosłych polega na mówieniu prawie tak samo, jak na pisaniu, szczególnie w branży kamerek. Nazwa domeny, którą można łatwo komuś przekazać, będzie najlepszym wyborem, zwłaszcza jeśli nie ma powtarzających się liter lub alternatywnych domen typu .tv lub .live. Dodatkowo, jeśli nazwa jest taka sama, jak nazwa użytkownika w witrynie z kamerkami, możesz w każdej chwili powiedzieć „jeśli pisownia jest myląca, spójrz na moją nazwę użytkownika!”. 

Co jeśli moja preferowana domena jest już zajęta?

Co jeśli natkniesz się na niefortunny przypadek, w którym nie kupiłaś nazwy domeny w tym samym czasie, kiedy wymyśliłaś pseudonim? Może się okazać, że domena, która jest bezpośrednio dopasowana do Twojej nazwy, jest już zajęta. Jeśli nie masz ochoty na rebranding, może nadszedł czas, aby zacząć kreatywnie posługiwać się swoim imieniem. Prostym rozwiązaniem tego problemu może być dodanie „The” na początku lub „Official” na końcu domeny. Na przykład: jeśli twoja pseudonim to Viola Sparks i ta domena jest zajęta, możesz wybrać „TheViolaSparks.com” lub „ViolaSparksOfficial.com”. Może to być trudne do zapamiętania lub zbyt długie, więc możesz również wybrać coś nieco krótszego np. „Viola-Sparks.com” lub coś o większej wartości słów kluczowych, np. „PornstarViola.com”.

Kiedy Twoje bezpośrednie imię zostanie zajęte, słowa kluczowe z Twoim nickiem są drugą najlepszą opcją!

Twoja domena jest ważna, ale nie tak ważna jak to, na co wskazuje

Co jeśli jest już za późno na rebranding, a Twoja preferowana nazwa zostanie zajęta i nie możesz znaleźć przyzwoitej alternatywy? Ważne jest aby pamiętać, że chociaż nazwa domeny jest ważna, nie jest ona tak ważna, jak to, co sama wskazuje. Jeśli przekierowujesz swoją domenę do jednej z witryn z klipami lub kamerami, może to już mieć wpływ na wartość wyszukiwania. Wynika to ze względu na optymalizację pod kątem wyszukiwarek, którą oferuje witryna, do której przekierowujesz. Warto korzystać z rejestratora domen. Pozwala on dodawać słowa kluczowe dla Twojej domeny, aby nie straciła ona wartości optymalizacji pod kątem wyszukiwarek podczas przekazywania.

Modelki, które chcą dołączyć swoją domenę do własnej witryny, powinny wykorzystać badania i wiedzę dotyczącą optymalizacji wyszukiwarek. Pozwoli to zapewnić jak najlepsze wykorzystanie swojej domeny pod kątem SEO.

Dowiedz się więcej: Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) dla modeli i modelek kamerek internetowych

Czy domeny/adres URL są niezbędne dla występujących na kamerkach lub sprzedających wideo?

Domeny nie są niezbędne do sukcesu i istnieje wiele modeli i modelek, którzy odnieśli sukces bez nich. Jednak warto pamiętać, że własna domena często ułatwia reklamę i rozwój. 

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads