Znak wodny

3 powody by dodawać znak wodny na zdjęcia i filmy

Czym jest znak wodny?

Znak wodny to charakterystyczny symbol (tekst, grafika, logo), zazwyczaj pół-przeźroczysty lub na tyle mały by nie przeszkadzał w odbiorze całego dzieła (tu: zdjęcia, wideo, grafiki). Służy głównie do zabezpieczenia treści przed kradzieżą, ale również do oznaczenia autora na danej grafice.

Czy warto dodawać znak wodny?

W czasach szerokiej cross-platformowości warto jest podkreślać swój nick lub markę, gdy tylko mamy do tego możliwość. Wraz z popularyzacją dużych platform, z których treści często są kopiowane lub wykradane twórcy treści zaczęli dodawać znaki wodne, by zwiększać rozpoznawalność nawet, na swoich treściach, które są reuploadowane przez innych pomagając i znacznie ułatwiając jednocześnie dotrzeć do autora.

1. Potencjalne zbieranie żniw kradzieży treści

Tak zwane “leaki” i “darmowa” (czyt. skradziona) treść z Twojego Onlyfansa (platforma daje możliwość dodawania znaków wodnych automatycznie) lub innej platformy pośrednio zmusza Cię do jakiegoś zabezpieczenia takowej treści. Czym bardziej jesteś popularna, tym większa szansa, że Twoje materiały zostaną udostępnione przez użytkowników publicznie w sieci.

O ile można takie treści usuwać z google, a także z innych platform, na przykład usuwając zdjęcia i filmy z dysku google, to jest to tylko reakcja na objawy, a nie eliminacja przyczyny, której defacto sam Twórca prawdopodobnie w dzisiejszych czasach nie jest w stanie wyleczyć.

Poprzez znak wodny, sprawiamy chociaż, że potencjalnie zainteresowany Tobą użytkownik, który trafił na skradzione treści, będzie w stanie znaleźć Twoje social media, czy platformy premium, na których tworzysz.

2. Utrwalanie swojego nicku/marki w głowie

Znak wodny pozwala na na ciągłe przypominanie o tym kim jesteśmy. Dzięki temu, użytkownik podświadomie będzie o wiele bardziej i częściej eksponowany na Twój nick czy nazwę marki. Ułatwi Ci to również remarketing, czyli celowanie w użytkowników, którzy wcześniej byli już wystawieni na Twoje treści, bo kojarzą Ciebie lub Twoją markę.

3. Utrudnianie kradzieży tożsamości

Dodawanie znaku wodnego na swoje treści sprawia, że ludzie kradnący tożsamość modelek/aktorek/influencerek mają o wiele trudniejsze zadanie, gdyż nie mogą posługiwać się zdjęciem, które ma na sobie znak wodny z nickiem danej osoby, czy nazwą marki.

O ile usuwanie znaku wodnego jest możliwe, to dobrze usytowany znak wodny, choć mały, potrafi naprawdę to utrudnić konsumując wiele czasu potencjalnego złodzieja.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads