reddit

Jak wypromować się na Reddit?

Marketing internetowy może być męczący, ale na szczęście jestem tu, żeby trochę uchylić rąbka tajemnicy jak dobrze wypromować się na platformie Reddit!

Co to Reddit?

Reddit.com to witryna, która zachęca użytkowników do tworzenia społeczności, publikowania, oceniania i udostępniania komentarzy. Dzięki temu na Reddicie możesz odkrywać, kategoryzować i udostępniać przydatne treści oraz informacje.

Reddit to świetne narzędzie do promowania siebie poprzez udostępnianie odpowiednich i ciekawych informacji. To wszystko ostatecznie prowadzi do promowania informacji o Twojej marce osobistej lub firmie. Aktywność na tej platformie zwiększa Twoją widoczność online oraz zbiera Twoją grupę odbiorców.

Podstawy Reddita obejmują kilka rzeczy, takich jak: szukanie subbreditów, publikowanie postów, czytanie treści, ocenianie i dołączanie do dyskusji w komentarzach.

reddit zdjęcia

Co to subreddit?

Subbredity to społeczności zebrane w danym temacie, na przykład:

 • pussy“: miejsce, w którym możesz dodawać swoje zdjęcia bez bielizny.
 • feetpics“: dodaj tu zdjęcia czy gify swoich stóp, ponieważ ta tablica zbiera społeczność fetyszystów stop.
 • ass“: jeśli posiadasz zdjęcia swoich pośladków, to koniecznie pochwal się nimi na tym subbredicie.

Możesz ich używać do promocji siebie i swojej marki. Ja bardzo chwalę sobie to rozwiązanie, więc mam listę tablic, na które regularnie wrzucam nowe zdjęcia i nawiązuje kontakt ze społecznością. Odpowiadam im na komentarze do moich zdjęć, rozdaję nagrody za wypowiedzi i staram zaciekawić na tyle, aby sprawdzili resztę moich poczynań w Internecie.

Co więcej, możesz nawet stworzyć swoje własne tablice! Nie tylko związane z jakimiś fetyszami czy częściami ciała, ale też takie forum może po prostu dotyczyć Ciebie i/lub Twojej firmy.

Uważnie dobieraj subreddity. Dodawaj na nie tylko takie treści, które są zgodne z danymi tablicami. Inaczej użytkownicy nie będą zadowoleni, a także Tobie będą grozić bany.

Jak założyć konto na Reddit.com?

 1. Zacznij od wejścia na Reddit.com
 2. Zarejestruj konto w kilka sekund przechodząc do prawego, górnego rogu strony głównej i kliknij “Sign Up” (“Zarejestruj”).
 3. Podaj e-mail, nazwę użytkownika i hasło.
 4. Naciśnij “Sign Up” i będziesz mógł cieszyć się nowym kontem!
Reddit strona rejestracji
reddit rejestracja

Jak dodać zdjęcie i ustawić opis profilu na Reddit?

 1. Zaloguj się na Reddit i wejdź na swoje konto
 2. Naciśnij ikonkę aparatu przy zdjęciu profilowym
 3. Załaduj swoje zdjęcie i ciesz się nowym wyglądem Twojego profilu!
 4. Aby zmienić opis, naciśnij ikonkę trybiku (ustawienia) pod banerem
reddit photo

Jak dodawać treści na Reddit?

Jak napisałam wcześniej, Reddit to świetne miejsce aby znaleźć swoją niszę. To nowi fani, którzy mogą do Ciebie przyjść z Reddita. Jak jednak zacząć dodawać treści na Reddit?

Jak dodać zdjęcia na Reddit?

Aby dodać zdjęcie na Reddit, będziesz potrzebować zewnętrznego hostingu, z którego pobierzesz link.

 1. Wejdź na imgur.com (nie musisz zakładać konta)
 2. Naciśnij zielony przycisk “New post”, który znajduje się w lewym górnym rogu
 3. Upuść wybrane zdjęcie w polu “Drop images here” albo wybierz z komputera wciskając “Choose Photo/Video”
 4. Gdy dodasz już zdjęcie, naciśnij prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybierz “Kopiuj adres obrazu”.
 5. Poprawny link na Reddit powinien wyglądać tak: https://i.imgur.com/x1x1x1x1.jpg (x1 wpisane dla przykładu, będą tam różne litery i cyfry).
reddit
 1. Wejdź na swoje konto na Reddit.com
 2. Zdecyduj gdzie chcesz dodać post (czy na swoją tablicę czy na dany subreddit)
 3. Na stronie głównej naciśnij puste pole “Create post”
 4. Wybierz opcję “Link”, a także dodaj wcześniej skopiowany link z imgur w puste pole “Url”
 5. Wymyśl chwytliwy tytuł zdjęcia i wpisz go w pole “Title”
 6. Jeśli jest to zdjęcie NSFW, naciśnij na przycisk “NSFW”
 7. Gdy chcesz dodać post, naciśnij niebieski przycisk “Post”
reddit post

Pamiętaj, że jeśli chcesz dodać zdjęcie na wybrany przez Ciebie subreddit, musisz wcześniej sprawdzić, jakie wymagania spisali admini w regulaminie. O ile takowy w ogóle istnieje w wybranej społeczności, będzie się znajdować po prawej stronie danej tablicy. Dodatkowo warto postarać się, aby zdjęcie było dobrej jakości (więcej o tym możesz przeczytać w tym poście), dzięki czemu zdobędziesz więcej zainteresowania.

Przykładowe subreddity na których możesz się promować

SubredditLink
Asshttps://www.reddit.com/r/ass/
Boobshttps://www.reddit.com/r/boobs/
FitNakedGirlshttps://www.reddit.com/r/FitNakedGirls/
Nude_Selfiehttps://www.reddit.com/r/Nude_Selfie/
Pussyhttps://www.reddit.com/r/pussy
Feet_NSFWhttps://www.reddit.com/r/Feet_NSFW/
NSFW_gifshttps://www.reddit.com/r/nsfw_gifs/
Needyslutshttps://www.reddit.com/r/needysluts/
18_19https://www.reddit.com/r/18_19/
AltGoneWildhttps://www.reddit.com/r/altgonewild/

Dlaczego warto promować się na Reddit.com?

Reddit jest jedną z najbardziej aktywnych społeczności na świecie. Mają około 1,3 miliarda unikalnych użytkowników i 10 miliardów odsłon miesięcznie. Platforma ta łączy w sobie zalety nie tylko sieci społecznościowej, ale także forum. Zwykli użytkownicy szukają właśnie takich miejsc, gdzie osoby z podobnymi do nich problemami dzielą się doświadczeniem, radami i zaleceniami. Dlatego właśnie Reddit może być świetnym miejscem do zarabiania pieniędzy w Internecie.

Co musisz wiedzieć o Reddicie?

Zanim wejdziesz w świat Reddita, powinnaś zapoznać się ze słowniczkiem, który wprowadzi Cię w tą społeczność. Przygotowałam dla Ciebie kilka pojęć, z którymi zapoznanie się może być przydatne.

“AMA” oznacza “zapytaj mnie o cokolwiek”. Jest to tak zwany wywiad otwarty na Reddicie, w którym możesz być ekspertem w każdym temacie. Napisz krótko o sobie, dodaj kilka interesujących faktów i powiedz społeczności, co robisz. Następnie rozpocznij “rozmowę”, żeby każdy użytkownik mógł zadawać Ci pytania w komentarzach.

Głosy “za” i “przeciw” (góra i dół) możesz dostać oraz dawać w odpowiedzi na komentarze. Jeśli Ci się podoba, naciśnij “up”. Jeśli nie, możesz przyznać komuś strzałkę w dół i się z nim nie zgodzić.

Reddit za i przeciw

Karma to ocena, którą otrzymujesz za publikowanie i komentowanie na Reddicie. Twoja liczba głosów może wzrosnąć lub zmaleć w zależności od tego, czy Twoje posty lub komentarze otrzymają głosy za czy przeciw. Prawdopodobnie wysoka karma będzie dla innych osób znakiem, że można Ci zaufać oraz że prezentujesz sobą coś ciekawego. W niektórych subredditach nie możesz publikować materiałów i komentować dopóki nie osiągniesz określonego poziomu karmy.

reddit

Na Reddicie możesz dostać shadowbana. Shadowban pozwala Ci na pisanie postów oraz komentarzy, ale nikt ich nie widzi oprócz Ciebie, ponieważ Twoje konto automatycznie wysyłane jest na listę spamu. Możesz dostać tego bana i na jednym subbredicie, jak i na całym Reddicie. Żeby uniknąć shadowbana, możesz między innymi unikać nieczystej zagrywki jaką jest głosowanie na własne posty poprzez inne multikonta.

Jak wypromować się na Reddit.com?

Przygotowałam dla Ciebie najlepsze strategie promocji na Reddit. Muszę jednak wspomnieć o tym, że budowanie świadomości o Twojej marce osobistej może trochę potrwać. Przy odpowiednim nastawieniu i cierpliwości, możesz odnieść sukces w promowaniu swojej marki.

Poniższe metody dotyczą przede wszystkim bezpłatnej promocji, ale możesz również skorzystać z płatnej reklamy.

Pierwsze kroki

 • Zacznij od komentowania innych postów. Aby przyciągnąć nowych użytkowników do Twojej witryny, weź udział w dyskusjach dotyczących Twojej niszy i umieszczaj linki do Twojej witryny jeśli tylko będzie to możliwe. Nie rób tego jednak na siłę, bo możesz zrazić do siebie innych użytkowników.
 • Zdobądź 30-50+ karmy. Od samego początku powinnaś pracować nad zwiększaniem swojej karmy. Aby to zrobić, musisz zdobyć głosy “za”. Udostępniaj zdjęcia, śmieszne gify, memy, istotne wiadomości, a także inne informacje, które mogą wzbudzić zainteresowanie. Jednym ze sposobów na szybkie zdobycie karmy jest komentowanie postów w subreddicie “AskReddit”.

Subreddity

 • Znajdź subreddity w swojej niszy. Wybierz subreddity z największą liczbą uczestników, które są jak najbardziej zbliżone do promowanego produktu lub usługi. Zazwyczaj właśnie te tablice mają największy potencjał przyciągania nowych klientów.
 • Poznaj zasady wybranych subredditów. Już o tym wspominałam, jednak oprócz ogólnych zasad Reddita, niektóre tablice mają swoje własne, specjalne regulaminy oraz warunki dodawania postów. Możesz je znaleźć w prawej kolumnie każdego subreddita. Czasami będziesz musiała zapytać się też administratorów o pozwolenie na promowanie.

Dodatkowe działania

 • Zastanów się nad zorganizowaniem konkursu/rozdania. Ten hojny gest zachęci użytkowników do interakcji z Twoją marką osobistą. Ponadto na pewno przyniesiesz pewne korzyści danej społeczności, więc jej administratorzy nie powinni ukarać cię za reklamę.
 • Analizuj posty na swoim subreddicie. Jeśli chcesz, aby Twoja karma rosła, pisz o rzeczach, których zwykły użytkownik nie może zignorować. Spróbuj przeanalizować, które rodzaje Twoich postów są najbardziej sławne i postaraj się powtórzyć ich sukces.
 • Codziennie sprawdzaj subreddity. Reddit to platforma o dużej aktywności użytkowników, dzięki czemu nowe posty pojawiają się bardzo szybko. Regularnie szukaj wpisów, które są podobne do Twojego tematu i zostawiaj tam komentarze. W ten prosty sposób szybko zwiększysz swoją karmę i nie stracisz szansy na odpowiednią promocję swojej marki.
 • Twórz posty bez błędów. Przed opublikowaniem postu dokładnie sprawdź je pod kątem błędów. Szczególnie jeśli piszesz po angielsku, a nie czujesz się pewnie w tym języku.
 • Liczba Twoich komentarzy nic nie znaczy. Postowanie odpowiedzi typu “ok” lub “zgadzam się” jest bezużyteczne. Na Reddicie nie ma znaczenia ilość, a to, ile karmy przynosi Ci Twoja wszelaka aktywność.
 • Nie wstydź się prosić o pomoc. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i chcesz uzyskać informacje zwrotne od odbiorców, możesz poprosić o to bezpośrednio na Reddicie. Ludzie tam są gotowi otwarcie wyrażać swoją opinię bez obawy o dezaprobatę. Otrzymasz szczerą odpowiedź i pomoc, a jednocześnie nauczysz się lepiej reklamować na Reddicie.
aplikacja

Tworząc wysokiej jakości i przydatne posty, możesz łatwo zyskać wiarygodność na Reddicie i przygotować fundament pod udaną promocję Twojej marki. Chociaż proces ten może trochę potrwać, to kwestia czasu zanim zaczniesz przyciągać faktyczny ruch do swojej marki osobistej.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads