do jakiego wieku rośnie penis

Do jakiego wieku rośnie penis? Obalamy 4 popularne mity!

Penis jest ważnym męskim narządem płciowym. Dla mężyczyzn rozmiar penisa jest symbolem siły, męskości i zdolności seksualnych. Rozmiar ten zmienia się w czasie, a dodatkowo jest zależny od podniecenia seksualnego. Do jakiego wieku rośnie penis? Postaram się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania związane z tym tematem.

W jakim wieku penis zaczyna i w jakim wieku przestaje rosnąć?

Wzrost penisa nie ma jednego ustalonego limitu wieku. Jednak na wzrost penisa wpływają hormony dojrzewania. Penis zacznie rosnąć szybciej w wieku od 10 do 14 lat, ale może rosnąć, dopóki nie osiągnie się wieku od 16 do 21 lat.

Wielu młodych ludzi czuje się zaniepokojonych lub skrępowanych rozmiarem swojego penisa w okresie dojrzewania, ale większość osiąga pełny rozmiar penisa w późnych latach nastoletnich.

W tym artykule omówię, kiedy występuje większość wzrostu penisa, jaki rozmiar penisa jest uważany za “normalny” i jak mierzy się rozmiar penisa. Obalę również kilka mitów na temat rozmiaru.

Wzrost penisa w okresie dojrzewania

Wiele fizycznych zmian w ciele ma miejsce, gdy biologicznie mężczyzna zaczyna przechodzić okres dojrzewania – na przykład staje się wyższy i bardziej umięśniony.

Młody człowiek może również zauważyć, że jego penis zaczyna się wznosić, gdy jest podniecony seksualnie, kiedy śpi, a nawet w innych pozornie przypadkowych momentach.

Jądra również powiększają się, a owłosienie łonowe zaczyna się pojawiać po raz pierwszy.

Większość wzrostu penisa występuje pomiędzy 12, a 16 rokiem życia. Penis najpierw rośnie na długość, a następnie na szerokość (obwód).

Jeśli jesteś młodą osobą przechodzącą okres dojrzewania, możesz zauważyć, że rozmiar Twojego penisa zmienia się nagle i dość szybko.

Twoje ciało, w tym penis, może doświadczać gwałtownych zmian przez kilka tygodni, a następnie pozostać bez zmian przez miesiące, zanim zmiany zaczną się ponownie pojawiać.

do jakiego wieku rośnie penis

Jaki jest normalny rozmiar penisa?

Tak jak nie ma jednego wieku, który byłby limitem wzrostu penisa, tak nie ma jednnego rozmiaru penisa, który byłby normalny dla wszystkich.

Przeciętny penis w stanie wzwodu mierzy nieco ponad 12,70 cm długości i około 11,43 cm szerokości.

Twój penis może zacząć rosnąć przez rok lub dwa lata po tym, jak przestaniesz rosnąć lub przez cztery do szcześcu lat po powiększeniu się jąder.

Wiedz jednak, że późniejsze lub wcześniejsze dojrzewanie nie jest w żaden sposób związane z rozmiarem Twojego penisa.

Jeśli mierzysz swojego penisa, pamiętaj, że wiotki penis jest mniejszy niż w stanie erekcji.

Powiązane: Jak smakuje penis?

Mity odnośnie wielkości penisa

Młodzi ludzie mogą słyszeć wiele mitów na temat rozmiaru penisa lub dzielić się nimi z przyjaciółmi nieświadomie.

Te nieporozumienia i kłamstwa mogą sprawić, że ludzie niepotrzebnie martwią się o rozmiar swojego penisa.

  • Zdolność do erekcji – Rozmiar Twojego wiotkiego penisa nie odzwierciedla rozmiaru Twojego penisa w stanie erekcji. W wielu przypadkach stosunkowo mały wiotki penis staje się znacznie większy w stanie wzwodu.
  • Satysfakcja seksualna – Badania wykazały, że rozmiar penisa tak naprawdę nie ma znaczenia dla satysfakcji seksualnej żadnego z partnerów.
  • Związek między rozmiarem penisa, a innymi częściami ciała – Rozmiar penisa osoby nie jest związany z rozmiarem lub rozwojem innych części ciała, takich jak dłonie lub stopy. Rozmiar penisa nie jest również związany z ilością owłosenia na twarzy danej osoby ani tym, czy jest łysy. Nie ma żadnego zewnętrznego ani oczywistego znaku, który można wykorzystać do przewidzenia rozmiaru lub funkcji penisa.
  • Męskość – Ludzie, którzy identyfikują się jako mężczyźni, mogą martwić się, że ich rozmiar penisa odzwierciedla ich “męskość”, ale rozmiar penisa nie jest w żadne sposób związany z ich zdolnościami fizycznymi, osobowością lub męskością.

Powiązane: Smak spermy

Podsumowanie

Dowiedziałeś się czytając ten artykuł do jakiego wieku rośnie penis. Wiesz też, że niektóre rzeczy, które słyszałeś na temat penisa to mity. Tak powinny wyglądać Twoje notatki, z tego artykułu:

Penis młodego dorosłego rośnie najszybciej w okresie dojrzewania, zwłaszcza w wieku od 12 do 16 lat.

Niektórzy młodzi ludzie doświadczają “zrywów wzrostu“, kiedy fizyczne zmiany w ich wysokości, mięśniach, wielkości penisa i owłosieniu łonowym pojawiają się nagle i szybko się rozwijają.

Jeśli martwisz się rozmiarem swojego penisa i uważasz, że przekroczyłeś limit wiekowy rozmiaru penisa, wiedz, że chociaż ludzie na ogół osiągają pełny rozmiar penisa przed osiągnięciem wieku nastoletniego, nie ma jednego rozmiaru, który jest “normalny”.

Rozmiar Twojego penisa nie wskazuje, jak będzie się zachowywał podczas seksu ani nie mówi nic o tym, kim jesteś jako osoba.

Tak długo, jak Twój penis działa na oddawanie moczu i seks bez bólu i innych objawów, nie musisz się martwić o jego rozmiar.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads