Sperma na brzuchu

Sperma na brzuchu – czy jest szansa na zajście w ciążę?

Okazuje się, że w XXI w. całkiem sporo Polek i Polaków zastanawia czy sperma na brzuchu prowadzi do ciąży lub innych niekorzystnych scenariuszy. Pomimo tego, że temat wydaje mi się dość abstrakcyjny to postanowiłam napisać ten wpis i dokładnie wytłumaczyć co może się stać, gdy dochodzi do takiej sytuacji.

Doszedł na mój brzuch… mogę być w ciąży?

Cytując pytanie:

Zastanawiam się, co się stanie, gdy przez cały czas podczas stosunku mój partner posiadał prezerwatywę, ale gdy tylko poczuł, że to już blisko, to zdjął ją i wytrysnął na mój brzuch. Było to dla mnie zaskakujące i nigdy nie planowane. Po prostu chciał spróbować, ale teraz się trochę martwię. Nie miałam nasienia na palcach, ale sprawdzałam palcami by upewnić się, że jego wytrysk nie dostał się do mnie. Wyglądało to jednak na dobrą odległość od mojej pochwy. Miałam zacząć moje opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w niedzielę, ale zapomniałam i skończyło się na wzięciu 2 tabletek w następny poniedziałek wieczorem. Od tego czasu brałam je w tym samym czasie, ale jeśli nasienie dostało się do mojej waginy czy powinnam wziąć tabletkę dzień po? (Nie jestem pewna czy tak się stało) To wydarzyło się dziś po południu, więc chcę mieć pewność, że wszystko będzie dobrze.

A więc, odpowiadając na powyższe wątpliwości: Aby wystąpiło ryzyko zajścia w ciążę, plemniki muszą mieć kontakt z Twoim sromem. Jeżeli tak się nie stało, to nie ma żadnego ryzyka zajścia w ciążę, jeżeli Twój partner podczas penetracji miał na sobie prezerwatywę i nie dotykał, po jej zdjęciu, Twojej cipki. Ponadto pominięcie jednej pigułki na początku cyklu nie zmniejsza znacząco jej skuteczności. Ponieważ nie ma ryzyka ciąży, antykoncepcja awaryjna nie jest wymagana.

Sprawdzenie palcami czy sperma Twojego partnera dostała się do Twojego sromu jest niemożliwe, gdyż nie ma możliwości odróżnienia w ten sposób swoich płynów, od spermy partnera seksualnego. Jeżeli po prostu doszedł na Twój brzuch i nie było kapania czy żadnego transferu (na przykład za pomocą Twoich dłoni), nie ma możliwości zajścia w ciążę.

sperma na brzuchu

Sperma na brzuchu, lecz seks bez prezerwatywy?

Jeżeli jednak, do sytuacji, w której sperma na brzuchu pojawi się podczas stosunku seksualnego BEZ użycia prezerwatywy, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Dzieje się tak ponieważ w preejakulacie mogą znajdować się plemniki.

Musisz pamiętać, że stosunek seksualny, nawet ze swoim zdrowym partnerem, jest pod tym względem ryzykowny.

U 41%* badanych, w preejakulacie, znaleziono plemniki w mniejszych ilościach. W większości obumarłe, jednak wystarczy tylko jeden żywy, aby możliwe było zapłodnienie.

Podsumowując

Spokojnie i bez obaw, możesz posiadać spermę na swoim brzuchu czy w pępku. Nie musisz obawiać się, że z tego powodu zajdziesz w ciążę. Warto jednak nadmienić, że penetracja powinna odbywać się w prezerwatywie.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads