Jak usunąć nagrania streamów?

Nagrywanie streama? Jak usunąć nagrania ze stron internetowych?

Nagrywanie streama to zmora wielu streamerek dla dorosłych. Wszystkie wiemy (a przynajmniej powinnyśmy), że pracując na kamerkach nasze transmisje są nagrywane. Zarówno przez użytkowników, jak i przez boty, które robią to automatycznie. Jak usunąć nagrania ze stron internetowych? Czy da się to zrobić w każdym przypadku? Czy w ogóle opłaca się wkładać swój czas w wysyłanie próśb DMCA?

Nagrania z kamerek, jak sobie z nimi poradzić?

Jeżeli nadajesz na kamerkach dla dorosłych wystarczająco długo, to zauważysz, że nagrania Twoich transmisji zaczynają pojawiać się na “dziwnych” stronach takich jak camwhores (specjalnie do strony nie linkujemy) czy darmowych stronach typu “tube” itd.

Na większości zagranicznych stron, transmisje nagrywane są automatycznie przez różnego rodzaju oprogramowanie działające w chmurze (24/7, bez ingerencji ludzkiej). Następnie publikowane są na wspomnianych stronach.

Polskie kamerki, mają trochę mniej problemów, jednak nagrania nadal się pojawiają, szczególnie jeżeli streamujesz już jakiś czas. To odwieczny problem, który nadal nie pozostał rozwiązany u źródła przez żaden portal dla dorosłych.

Okazuje się, że ilość nagrań z transmisji może być naprawdę przytłaczająca, szczególnie jeżeli nagrywanie streama odbywa się automatycznie. Wysyłka próśb DMCA będzie bardzo uciążliwa i czasochłonna. Ponadto, nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Niestety, nigdy nie będziesz w stanie jako twórca treści w stu procentach zatrzymać piracenia swoich transmisji. Jednakże jesteś w stanie wkładając w to trochę wysiłku trochę je ukrócić.

nagrywanie streama

Czy strona na której nadajesz oferuje pomoc z DMCA?

DMCA – “ustawa z zakresu prawa autorskiego, obowiązująca od 1998 w USA zabraniająca tworzenia i rozpowszechniania technologii, przy użyciu których mogą być naruszone cyfrowe mechanizmy ograniczeń kopiowania.” – Wikipedia

Pierwszym krokiem by usunąć swoje piracone treści, zarazem najprostszym w realizacji, będzie kontakt ze stroną, na której nadajesz o ile ta oferuje zdejmowanie nielegalnie nagranych transmisji. Większość dużych platform, w tym między innymi Chaturbate, oferuje taką pomoc i jak się okazuje bardzo dobrze sobie z tym radzi. Niestety nie wszystkie strony oferują usługi związane z DMCA, więc czasami będziesz zmuszona radzić sobie sama.

Co jeżeli Twoja strona nie oferuje pomocy przy DMCA?

Wysyłanie powiadomienia o usunięciu DMCA jest w sumie bardzo proste. Niestety, jeżeli Twoja treść jest piracona na dużą skalę, to może to być strasznie czasochłonne. Jak usunąć nagrania?

Można zacząć współpracę z agencją DMCA, która zajmuje się zdejmowaniem treści. Koszt takiej współpracy to od kilkudziesięciu dolarów miesięcznie nawet do ponad tysiąca dolarów na miesiąc. Zależnie od Twojego budżetu i możliwości zarobkowych, może okazać się to bardziej owocne dla Twojego biznesu, niż robienie tego samodzielnie.

Jednakże, możesz wysyłać takie prośby na własną rękę. Będziesz musiała zlokalizować swoją piraconą treść, zapisać linki do każdego pojedynczego skopiowanego “utworu” (w tym kontekście nagrania transmisji), wykazać źródło treści (w tym przypadku link do swojego pokoju, gdzie streamujesz), podać swoje dane potwierdzające, że treść należy do Ciebie (że posiadasz do niej prawa autorskie). Niestety ten krok jest zazwyczaj bardzo problematyczny. Trzeba podać swoje często wrażliwe dane. A wątpliwe jest, że warto podawać dane osobom, które już raz coś Ci ukradły (strony trzecie nagrywające Twoje transmisje).

Co gdy DMCA nie działa?

Niestety, zdaża się, że wysłanie odpowiedniego zgłoszenia DMCA o zdjęcie nagrań transmisji nie przyniesie oczekiwanego efektu. Na przykład strona będzie w kraju, który nie za bardzo respektuje to prawo. Czy możesz zrobić cokolwiek z taką stroną? Oczywiście można próbować udać się do prawnika i czekać miesiącami, aż cokolwiek się ruszy. Czy doczekasz się oczekiwanego efektu? Nie wiadomo. Jest natomiast kilka sposobów na skuteczną walkę u źródła, czyli ze stronami, na których takie treści się znajdują.

Atak na sposoby montezyacji stron

Strony, na których znajdują się Twoje treści tworzone są po to by zarabiać. Nikt nie tworzy ich po to, by mieć wielką galerię filmów pornografinczych. Dlatego wiele z tych stron, posiada mechanizmy pozwalające monetyzować ruch, który generują na nagraniach streamów, które się tam znajdują. Jeżeli dana platforma pobiera płatności, oferuje konto premium, płatny dostęp do większej ilości nagrań itd., to często wystarczy napisać do ich pośrednika płatności by bardzo szybko uziemić płatności na takiej stronie. Działa to szczególnie dlatego, że pośrednicy płatności są zależni od banków, które nie wspierają biznesów łamiących prawo. Wiele takich stron korzysta również z paypala, który potrafi bardzo szybko reagować.

Znalezienie pośrednika płatności stricte dla kontentu dla dorosłych jest trudne i wymaga sporo czasu. W przypadku, gdy strona zarabia na treściach pozyskanych nielegalnie, staje się to bardzo trudne. Zazwyczaj finalnie sprowadza się do płatności tylko i wyłącznie kryptowalutami.

Atak na ruch platformy

Kolejnym sposobem walki z rozprzestrzenianiem się swoich nagrań z internetu jest zdejmowanie stron, na których te nagrania się znajdują z wyszukiwarki Google. By to zrobić wystarczy wypełnić formularz DMCA na stronie Google’a.

UWAGA: Dane kto zgłaszał (w tym imię i nazwisko) można później uzyskać publicznie w rejestrze Google’a. Nikt jednak nie sprawdza czy podane dane są prawdziwe.

Formularz Google’a znajduje się tutaj. Na szczęście Google reaguje na zgłoszenia DMCA bardzo szybko, a zdjęte podstrony nie pokazują się już w wynikach wyszukiwarki.

Dodawanie watermarku

Ostatnim sposobem na walkę z piraconą treścią jest dodawanie znaku wodnego. O ile nie pomoże Ci to w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się Twojej treści, to może przyciągnąć do Ciebie potencjalnych odbiorców, którzy znajdą Cię na nielegalnie udostępnionych treściach (nawet, gdy nie szukają ich intencjonalnie). Wystarczy dodać swój nick na środku streama, ustawić przeźroczystość i cieszyć się, że przynajmniej zapamiętają Twój nick.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads