Co to jest anal? Czy anal boli?

Czy anal boli? – kompletny poradnik dla początkujących.

Seks analny oznacza zbliżenie seksualne dwóch osób, podczas którego dochodzi do włożenia ciała obcego (wibratora, palców, penisa, języka czy dłoni) do odbytu. Seks analny można uprawiać również samodzielnie z użyciem gadżetów erotycznych. Wiele osób boi się seksu analnego. Młode osoby często zadają sobie pytanie “Czy anal boli?”, spróbuję na nie odpowiedzieć!

Co to jest anal?

Czy anal boli?

Seks analny może boleć, jeśli nie jesteś zrelaksowana i nie użyjesz lubrykantu. Odbyt nie wytwarza własnego nawilżenia, tak jak to robi pochwa, więc zmuszeni jesteśmy aplikować je z zewnętrznego źródła. Stosowanie odpowiedniego lubrykantu pomaga penisowi (lub zabawce erotycznej) łatwiej wejść do odbytu i zapobiega pękaniu prezerwatywy, poprzez redukowanie tarcia.

Słuchaj swojego ciała. Jeśli seks analny (lub jakikolwiek inny) boli, przestań to robić. Seks, który jest bolesny lub niewygodny, nie powinien być kontynuowany, a Twój partner powinien to uszanować.

Jaki lubrykant używać do seksu analnego?

Nie używaj lubrykantu z olejkiem, np. wazeliny, balsamu lub oliwki dla dzieci. Lubrykanty na bazie oleju mogą osłabić prezerwatywę i zwiększać prawdopodobieństwo jej pęknięcia. Możesz kupić bezpieczne lubrykanty (na bazie wody lub silikonu) w alejce z prezerwatywami w drogeriach i sklepach spożywczych.

Lubrykant na bazie wody

Lubrykant na bazie silikonu

Czy anal boli?

Czy anal jest przyjemny? Czy kobiety lubią anal?

Niektórzy ludzie lubią seks analny, a niektórzy wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej jest w porządku. Jeśli Ci się nie podoba lub nie chcesz próbować, nie musisz tego robić, szczególnie, jeżeli ktoś naciska. Seks powinien być przyjemny i wygodny dla wszystkich biorących w nim udział.

Czy można zajść w ciążę od seksu analnego?

Nie da się zajść w ciążę bezpośrednio od seksu analnego. Jeśli podczas seksu analnego nasienie wypłynie z odbytu i będzie zbliżało się w kierunku pochwy, to możesz zajść w ciążę.

Istnieje natomiast zwiększona szansa na zarażenie się chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV, od seksu analnego bez zabezpieczenia (bez prezerwatywy). Ważne jest by seks analny przeprowadzać w sposób bezpieczny, to znaczy z użyciem prezerwatywy oraz lubrykantu, aby zmniejszyć szansę na chorobę przenoszoną drogą płciową.

Choroby (HIV, HPV)

Skóra w odbycie jest zdecydowanie cieńsza niż ta w pochwie, a dodatkowo brakuje jej naturalnego nawilżenia. Sprawia to, że jest narażona na rozdarcia (mikrourazy). Takie urazy mogą pozwolić wirusom i bakteriom dostać się do krwioobiegu, co zwiększa ryzyko zachorowania na HIV ponad 30 krotnie (jak sugerują badania). Seks analny może również zwiększyć ryzyko zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). HPV może również prowadzić do rozwoju brodawek odbytu i raka odbytu.

Stosowanie lubrykantów może pomóc, ale nie zapobiega całkowicie rozdarciu.

Krew podczas analu

Poważne rany podczas seksu analnego nie są powszechne, ale mogą się zdarzyć. Krawienie może być spowodowane hemoroidem, rozdarciem lub czymś poważniejszym, takim jak perforacja (dziura) w okrężnicy. Jest to niebezpieczny problem, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Seks analny zwiększa również szansę na uzyskanie szczeliny odbytu. (Szczelina to pęknięcie w tkance odbytu)

Czy rimming / asslicking jest bezpieczny?

Kontakt ustny z odbytem może narazić oboje partnerów na ryzyko zapalenia wątroby, opryszczki, HPV i innych infekcji. By bezpieczniej przeprowadzać takie zabawy zaleca się stosowanie chusteczki oralnej.

Wskazówki odnośnie seksu analnego dla początkujących. Jak zacząć anal?

1. Rozgrzej się zabawkami i lubrykantem

Rozgrzewający lubrykant może zwiększyć przyjemność i sprawić, że chwila stanie się bardziej komfortowa. Ciepło, które jest wytwarzane przez lubrykant, pomaga w przepływie krwii i pomaga zwiększyć stymulację receptorów przyjemności.

Dodatkowo rozważ wypróbowanie rozgrzewającej zabawki erotycznej, która nagrzewa się nieco powyżej temperatury ciała. Podobnie jak lubrykant, pomoże rozluźnić mięśnie i pobudzi krążenie krwii na to, co ma nadejść.

2. Udaj się do łazienki zaraz po zakończeniu zabaw

Tak jak sikanie po stosunku waginalnym jest koniecznością, tak ważne jest aby po analu chodzić do łazienki. Podczas seksu analnego dochodzi do przemieszczania się bytujących organizmów w pobliżu odbytu w kierunku pochwy i cewki moczowej, co zwiększa ryzyko infekcji pochwy.

3. Bądźcie gotowi na uwalnianie powietrza

Podczas seksu analnego często dochodzi do uwalniania powietrza z odbytu, które może brzmieć jak pierdnięcie. Powietrze jest wtłaczane i musi jakoś uciec. Uwalnianie powietrza z odbytu może trwać nawet kilka godzin, gdy powietrze ucieka. Jednak czym bardziej podnieconym się jest, tym mniej prawdopodobne jest to, że będziesz martwić się tymi dźwiękami.

4. Problem hemoroidów

Jeżeli zmagasz się z problemem hemoroidów, przed uprawianiem seksu analnego porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu. Seks analny może sprawić, że hemoroidy się zaostrzą, powodując krwawienie z odbytu.

5. Seks analny podczas okresu

Jeśli nie jesteś fanem krwi lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, seks analny podczas okresu może okazać się czymś niesamowitym. Wiele kobiet odczuwa większą przyjemność podczas uprawiania seksu analnego podczas miesiączki, nosząc kubeczek menstruacyjny w pochwie.

6. Nie przechodź od seksu analnego do waginalnego podczas jednego stosunku

Najlepiej unikać przechodzenia od seksu analnego do waginalnego. Dlaczego? Każda bakteria znaleziona w stolcu może zwiększać ryzyko infekcji. Jeśli koniecznie musisz przejść od odbytu do pochwy, to koniecznie umyj penisa, zabawkę, palec (…) przed wprowadzeniem do kanału pochwy.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads