jak pisać do dziewczyny

Jak pisać do dziewczyny? 5 kroków do sukcesu

Jak pisać do dziewczyn? 

Jeśli zastanawiasz się jak pisać do dziewczyn, żeby Ci odpisywały, to trafiłeś w dobre miejsce. Pamiętaj jednak, że rady, które chciałabym Ci przekazać, to tylko część sukcesu. Największe znaczenie ma Twoje podejście oraz to, jakim człowiekiem jesteś. Nie musisz dryfować towarzysko lub czuć się mocny “w gadce”. Najpierw pokażę Ci, dlaczego podstawą będzie zmiana myślenia o rozmowie z kobietą, a potem będziesz mógł zobaczyć na przykładach, jak początek znajomości mógłby wyglądać. Obiecuję, że postaram się zrobić to w jak najbardziej przystępny sposób, abyś nie musiał już więcej zadawać sobie pytania “jak pisać do dziewczyn?” oraz szukać “teksty na podryw” w Google. 

Nawet jeśli ten post wydaje Ci się długi, nie poddawaj się od razu. Przeczytasz go w kilka minut, a poznane porady oraz przykłady pozwolą Ci na zmianę Twojego życia i rodzaju podrywu. W końcu wchodzenie w związek jest całkowicie nowym etapem w życiu każdego, a ma to wpływ na długi okres czasu naszego życia (jak nawet nie na całe życie). Temat tego jak pisać do dziewczyn nie jest łatwy, ale po takim “szkoleniu” będziesz czuł się pewniej w temacie pisanych relacji damsko-męskich.

jak pisać do dziewczyn

Twoje pierwsze kroki w świecie podrywu

Pomyśl o nauce tak zwanego podrywu oraz o tym jak pisać do dziewczyny, jako nauce pierwszych kroków i chodzenia. Ten przykład idealnie obrazuje, że “nie od razu Rzym zbudowano” i żeby dojść do wprawy, trzeba ćwiczyć i ryzykować. 

Pisząc do płci przeciwnej musimy być świadomi, że istnieją różnice indywidualne między wszystkimi osobami, dlatego oprócz myślenia tylko o sobie, warto spróbować postawić się na miejscu tej drugiej osoby, aby podryw był udany.

Platformy do podrywania nowych osób

Co więcej, w Internecie znajdziemy różne platformy do poznawania nowych osób. Warto zdać sobie sprawę, że na jednych będzie łatwiej o nowe znajomości, a na innych bariera może być trochę większa. Jedną z takich trudniejszych pozycji na pewno jest Facebook, który jest uważany za miejsce jednak bardziej intymne.

Portal ten ma za zadanie zbierać w kręgu naszych znajomych bliskie nam osoby, czyli takie, które faktycznie poznaliśmy na żywo lub w jakiejś części Internetu i złapaliśmy z nimi kontakt. Wiadomość od randomowego chłopaka może dziwić niektóre dziewczyny, dlatego warto zadać sobie pytanie, na ile to jest “normalne” zachowanie. Jeśli złapałeś fajny kontakt z jakąś dziewczyną na Facebookowej grupie i uważasz, że warto przenieść to w fajny i grzeczny sposób do wiadomości prywatnych, to koniecznie spróbuj swoich szans! Szczególnie, że teraz już będziesz wiedzieć, jak pisać do dziewczyn.

jak pisać do dziewczyn

Wspólne flow podczas rozmowy

Często w tym wpisie będę posługiwała się słowem “flow” w kontekście rozmowy z drugą osobą i od razu chciałabym pokrótce wspomnieć, jakie ma ono dla mnie znaczenie. Słowo to wyraża dla mnie taki stan, w którym dwie osoby czują, że to jest świetna rozmowa oraz nie mają ochoty jej kończyć, bo ciągnie się tak dobrze, że czas przemija niezauważalnie. Jeśli już wiesz, jak pisać do dziewczyn, to nie powinien to być dla Ciebie problem, aby takie flow poczuć.  

Kroki, które podpowiedzą Ci, jak pisać do dziewczyny na podryw

Można powiedzieć, że pobawimy się trochę w stalkera, ale nie takiego odrażającego, a takiego, który chciałby poznać osobę, do której później napisze, żeby trochę jej zaimponować. W końcu jeśli sprawdzisz jej znajomych i zauważysz, że macie wspólną koleżankę albo może zna wszystkie osoby z twojej okolicy, to będzie to dobry temat, żeby się zgadać? A może na pierwszy rzut oka znajdziesz na jej tablicy tematykę, która pozwoli Ci stworzyć dobry pretekst do napisania? Dzięki temu znajdziesz pierwsze podpowiedzi na temat tego, jak pisać do dziewczyny.

Jeśli bazujesz na aplikacjach oraz stronach randkowych, oprócz samego napisania, musisz zwrócić uwagę na swoją prezentację. Nie oszukujmy się – w miejscach tego typu, najważniejszy jest właśnie ten wyznacznik atrakcyjności na różnych poziomach widocznych na pierwszy rzut oka, inaczej podryw może nie przynieść efektów. Oznacza to, że musisz zadbać o fajną profilówkę oraz ciekawy opis, który nie będzie: powielał stereotypów, chamski czy wyglądał jak kropka w kropkę przepisany od dziesięciu innych chłopaków przed i za Tobą. 

Jak pisać do dziewczyny

Jak pisać do dziewczyny krok po kroku.

Zobacz diagram w większej rozdzielczości.

5 przykładów jak pisać do dziewczyny

Jak już mówiłam, kwestia tego jak pisać do dziewczyny i podrywu nie jest łatwa. Z tego też powodu zdecydowałam się na przekazanie Wam kilku pomysłów, jak sobie z tym poradzić. Pamiętajcie jednak, że za to, jak pisać do dziewczyny (i to dobrze, a nie byle jak), odpowiada Wasza inwencja twórcza oraz stopień włożonej pracy i praktyki. Podając Wam te pięć przykładów jak pisać do dziewczyn, chciałabym nakreślić, jak taka sytuacja mogłaby wyglądać. Nie jest to jednak przykład na wszystko, bo liczy się Wasz wkład własny.

Jak pisać do dziewczyny: zwróć uwagę na jej cechy wyglądu

“Ej dobra, muszę Ci przyznać, że masz super paznokcie! Uważam, że dziewczyny z czarnym matowym lakierem mają ekstra gust 😀 Sama je robiłaś? Pochwal się!” 

Przykład może wydawać się dziwny, ale na przestrzeni ostatniego czasu pojawia się coraz więcej opinii dziewczyn na temat tego, jak doceniają zainteresowanie chłopaków właśnie w kontekście paznokci, które mają aktualnie zrobione. Często też spotyka się, że w parze dziewczyna wypytuję się swojego partnera, jaki manicure powinna zrobić na następnym spotkaniu z kosmetyczką. Jeśli tylko Twoja znajomość dojdzie do takiego momentu, w którym dziewczyna będzie wysyłała Ci paznokcie, abyś pomógł jej je wybrać, nie zastanawiaj się długo, tylko działaj! Wykorzystaj tę szansę.

Pamiętaj jednak, że, tak jak już mówiliśmy, każda osoba jest inna i podryw na paznokcie nie zawsze będzie dobrą drogą. Wyobraź sobie sytuację, w której dziewczyna od zawsze ma naturalne paznokcie, a hybryd w ogóle nie lubi. Jeśli napiszesz do niej na temat pomalowanych paznokci, Twoje szanse mogą drastycznie spaść (albo w ogóle Cię zablokuje i nie będzie nawet próbowała odpisać). 

Tak samo możesz napisać o artystycznych makijażach, które przyciągają wzrok i pokazują dużą ilością talentu oraz wprawy.

Jak pisać do dziewczyny: odnieść się do jej zainteresowań

“Mam dla Ciebie zapoznawczy challenge! Widzę, że lubisz czytać książki. Może wymienimy się ulubionymi cytatami na początek naszej znajomości, a potem pozgadujemy różne założenia o sobie nawzajem na ich podstawie? :D” 

Pamiętaj, że pytanie o książki wcale nie musi być oklepane. Wiem, że gdy widzimy setną dziewczynę z takimi samymi pasjami (podróże i czytanie książek), to możemy być zmęczeni tym tematem. Ale, ale! Właśnie – nie pozwólmy ani sobie, ani tej drugiej połówce się zanudzić na śmierć, tylko zawsze zaproponujmy coś, co ma potencjał na pierwiastek zaskoczenia w nowej relacji. Możemy Ci obiecać, że taka tajemniczość i zaskakujący początek jest już całkiem dobrym wyznacznikiem późniejszego sukcesu w kontaktach międzyludzkich. W końcu popatrz sam na siebie – chyba nie lubisz zadawać się z osobami, które od początku zabijają innych nudą oraz są całkowicie sztampowe? 

Jak pisać do dziewczyny: wspólne hobby

“Widzę, że interesujesz się autami. Koniecznie musimy zrobić quiz zgodności! Które auta byś wybrała? Daj znać, a potem ja zdradzę Ci swoje wybory :D” 

Temat zainteresowania motoryzacją jest pełen ciekawych pomysłów do rozpoczęcia rozmowy. Ja jednak nie znam się do końca na tym temacie, więc nie jestem w stanie zaproponować Ci bardziej specjalizacyjnego tekstu na podryw, jednak wydaje mi się, że taki luźny początek możliwie nie wystraszy dziewczyny tak, jak mogło gdybyś od razu wskoczył w mechanikę auta i spytał o specyficzne części danego rodzaju samochodu.

Pamiętaj, że zainteresowanie autami nie zawsze musi dotyczyć również jego wnętrza – ktoś może się po prostu na tym nie znać. Nie zniechęcaj się jednak, bo taka dziewczyna to świetny materiał na osobę, którą możesz bardziej wprowadzić do swojego motoryzacyjnego świata! O ile oczywiście będzie chciała w nim uczestniczyć 😉

Jak pisać do dziewczyny: Internetowe trendy na podryw

“Good evening, is this available? […]” 

Teraz pewnie niektórzy z Was mogą być w szoku o co chodzi. Przykład ten ma zobrazować Wam Internetowe trendy, które wchodzą do zapoznawania się. Coraz więcej osób wyłapuje nowości na przykład na Tik Toku i przekłada je na pierwszą rozmowę, czego przykładem jest jedna z piosenek stworzonych z komentarzy. Jeśli widzisz, że dziewczyna, którą się interesujesz, jest zawziętą Tiktokerką, to możesz spróbować takiego podejścia. Pamiętaj jednak, żeby być na bieżąco z nowościami, a nie bazować na starociach. Zakładam, że już mało kogo mógłbyś zaskoczyć takim rozpoczęciem rozmowy, natomiast bądź uważny i wyczekuj, aż coś nowego i ciekawego pojawi się w Internecie. To na pewno nie jest typowy sposób na to jak pisać do dziewczyny, ale może być udanym podrywem.

Jak pisać do dziewczyny: gamer girl

“Na Discordzie widziałem, że grałaś w Terraria i nie mogłem się oprzeć, żeby nie napisać! Mało kto z moich znajomych gra w tą grę, a ja z chęcią bym z kimś pograł. W końcu ile można samotnie grać w Cyberpunka? 😉 Co ty na to? Może razem stworzymy jakiś świat?” 

Terraria to może nie jest bardzo popularna gra, natomiast właśnie dałam ten przykład żeby pokazać, że czasami warto znaleźć takie wyjątkowe wspólne zainteresowania, które pozwolą nam na zaimponowanie drugiej osobie oraz ma dobre pierwsze wrażenie podczas podrywu. W końcu zostało już udowodnione, że bardziej lubimy osoby, które są podobne do nas samych, szczególnie jeśli znalezienie takiej osoby jest bardzo trudne.

Przykładowo ciężko znaleźć kobietę, która byłaby podjarana downhillem, czyli zjazdem na rowerze w trudnych warunkach. Siłą rzeczy, jak spotyka się taki “wyjątkowy okaz”, to ciężko się początkowo nie zachwycić, a na pierwszy plan wysuwa się chęć podrywu. Można to wykorzystać na swoją korzyść i złapać kontakt, który powinien od razu przynieść wspólne “flow”.

jak pisać do dziewczyn

Czego nie robić podczas pisania na podryw? 

Nie zniechęcaj się, jeśli początkowo rozmowa na podryw nie będzie się kleić albo będziesz czuł lekkie zażenowanie tym, co piszesz (chociaż pamiętaj też, żeby nie przesadzić z tak zwanym “cringem”, czyli na przykład nie zaczynaj rozmowy od znanych wszystkim słabych tekstów na podryw). Pierwsze wiadomości to tak naprawdę docieranie się oraz poznawanie na tyle, by móc (szybciej czy wolniej) przejść do tematów, które faktycznie was łączą i dzięki któremu poczujecie tak zwane flow.

Warto jednak dodać, że musimy znać swoje granice oraz szanować je u innych. Nie sprawiajmy, aby druga osoba w tej znajomości czuła się osaczona oraz prześladowana. Jeśli daje Ci sygnały, które mogą oznaczać, że nie chce z Tobą pisać, po prostu spytaj ją o to oraz uszanuj jej decyzję. Nie bądź jedną z tych osób “pick me, choose me” ponad wszystko ani nie używaj manipulacji, żeby zatrzymać kogoś przy sobie.

Już wiesz jak pisać do dziewczyny na podryw, więc teraz czas na kilka przykładów, jak lepiej tego nie robić.

Jak NIE pisać do dziewczyn?

Jeśli nie chcesz, żeby dziewczyny uciekały na Twój (nieudany) podryw w popłochu, musisz popracować nad Twoimi możliwymi złymi przekonaniami na temat relacji damsko-męskich. Ustalmy jedno – szantaż emocjonalny albo “sprośne” teksty to na pewno nie kategorie zdań, które są dobre na rozpoczęcie znajomości. Zresztą później też nie są dobre, a takie zachowanie już na początku to czerwona flaga, że ktoś może być w przyszłości bardzo toksycznym partnerem. 

Przykłady, czego nie pisać na podryw

“Nie chcesz ze mną gadać? Wiedziałem, jestem beznadziejny… A mi tak na Tobie zależy”

“No jasne, jesteś kolejną dziewczyną, która ma mnie gdzieś. Super, dzięki…” 

“Czemu nie chcesz ze mną rozmawiać? Może przejdźmy do bardziej pikantnych tematów, to poczujesz się lepiej?” 

“Jesteś taka seksowna, że mogę wybaczyć Ci to, że nawet nie chce Ci się odpisywać. Co tam robisz?” 

“Idziesz pod prysznic? A czemu beze mnie? Hehe” 

“Boże, Twoja znajoma była jakoś bardziej zaangażowana. Ty nawet nie masz czasu odpisać na jedną wiadomość, weź się ogarnij”

“Co? Zajmujesz się makijażem? Fajnie, ale to tak, jak każda teraz. Nic nowego”

“Studiujesz zarządzanie? To chyba na łatwiznę poszłaś?” 

“Prywatne studia? No no, proszę, powodzi się. To może postawisz mi jakiś obiad czy drina?”

“Bolało jak spadłaś z nieba?”

“Ile pieniążków musiałaś wydać, żeby tak bosko wyglądać?”

Jaki jest tego morał na podryw?

To tylko kilka przykładów, które mogą przyprawiać kobiety o chęć zablokowania Cię oraz zapomnienia, że ktoś taki w ogóle miał czelność im przeszkadzać 😉 Pamiętaj, że jeśli obie strony poczują ochotę na dalszą rozmowę, może nawet bardziej angażującą, to nie ma problemu, żeby powoli przesuwać granice podrywu w Waszym tempie. Nie jest to jednak sprawa jednostronna – wszystkie strony znajomości muszą się na to zgodzić oraz czuć z tym swobodnie. Dla jednych będzie to szybciej, dla drugich wolniej. 

Nie zapominaj także o swoim komforcie. Jeśli czujesz, że jednak źle Ci się rozmawia z tą osobą lub nie szanuje ona Twoich granic, zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i wybierz najbezpieczniejszą opcję, jaką jest odejście od tego kontaktu. Kto wie – może za jakiś czas coś się zmieni, przypadkowo zgadacie się znowu i kontakt okaże się świetny? Pamiętaj, że nic na siłę! Prawda jest też taka, że jeśli już wiesz, jak pisać do dziewczyny, to nic nie stanie Ci na przeszkodzie, żeby powtórzyć tę czynność na podryw z inną osobą.

jak pisać do dziewczyn

Mityczne “hej, co tam” 

Moi drodzy, tutaj musimy sobie powiedzieć coś jasno i dosadnie, dlatego na ten aspekt poświęcę specjalną część tego artykułu. Jeśli chcesz napisać do dziewczyny “hej co tam” albo, co gorsza, samo “hej”, to od razu możesz sobie darować. Musisz zdać sobie sprawę, że na taką wiadomość odpisują naprawdę nieliczne osoby, a dziewczyny tym bardziej są na to wyczulone.

Jeśli myślisz, że taki początek zadziała, to chyba faktycznie nie wiesz do końca jak pisać do dziewczyny. Wyobraźcie sobie piękną kobietę z dużą ilością followersów, która dostaje nawet kilkaset takich wiadomości dziennie. Uważasz, że właśnie Tobie w tym gąszczu odpisze? Jest na to znikoma szansa.

Musimy raz na zawsze ustalić, że jeśli chcesz, żeby dziewczyny odpisywały na Twój podryw, to musisz takie podejście od razu wyrzucić ze swojej głowy. Nie chodzi o to, że samo “hej co tam” jest w sobie złe. Po prostu ani się niczym nie wyróżnia, ani nic nie mówi o Tobie, a tym bardziej nie mówi nic o Twoim zainteresowaniu w kontekście tej dziewczyny. Nie jest to też do końca miłe, bo bije od tego pewnego rodzaju obojętność, a nawet chłód. 

Czy zawsze “hej” jest złe?

Tutaj może być dla niektórych niezrozumiałe, dlaczego ten zwrot jest tak demonizowany, ale postaram się wybrać przykład, który już chyba każdy zna.

Gdy ktoś wysyła Ci “:)”, to mimo że sama ikona pokazuje uśmiechniętą twarz, to w podświadomości już pojawia się odczucie, że albo coś jest nie tak i wiąże się to z obrażeniem się czy kłótnią, albo ktoś traktuje nas ironicznie. Mam nadzieję, że dzięki temu przykładowi czujesz, o co chodzi i postarasz się wprowadzić to nowe podejście do swojego życia. No i oczywiście, że dodatkowo masz już pomysły na to, jak pisać do dziewczyny.

Oczywiście, nikt nie jest idealny, więc i takie zwykłe zwroty czasami w konwersacji się znajdą, szczególnie jeśli z kimś już długo się znacie i jesteście ze sobą na tyle blisko, aby potrafić odczytywać swoje nawet niewypowiedziane intencje. Wiedz jednak, że większość osób, szczególnie przez Internet, lubią od razu wiedzieć, z czym się do nich “przychodzi”.

Jeśli napiszesz “hej, masz może notatki z ostatniego wykładu?” to dostaniesz je szybciej, niż jak napiszesz samo “hej”, czekając na odpowiedź. W końcu ta druga strona albo może uznać Cię za dziwaka w tych bezpośrednich czasach, albo będzie się zbyt długo zastanawiała, co od niej chcesz, aż w końcu zrezygnuje z nawiązania tej oczekiwanej przez Ciebie rozmowy. W przypadku tworzenia nowej relacji, podryw po prostu się nie uda. 

jak pisać do dziewczyn

Kto to jest “simp”? 

Gdy mówimy o tym, jak pisać do dziewczyn tak, żeby odpisywały, ciężko też nie wspomnieć o modnym ostatnio słowie, jakim jest “simp”. Swoją drogą, jeśli słyszałeś moją piosenkę, to wiesz, że właśnie ono się tam pojawia! Jest to pewnego rodzaju żart i pstryczek w nos dla osób, które nazywają tak moich obserwatorów.

Simp słownikowo to osoba, która często wykazuje się wręcz służalczą postawą wobec kobiet. Ktoś, kto jednostronnie wykazuje bardzo duże zainteresowanie oraz oddanie, jednocześnie nie dostając nic w zamian. Chęć zdobycia wybranej osoby zasłania logiczne myślenie, przez co czasami jest się narażonym na zranienia bądź wykorzystywanie. Może to być też określenie na osobę, która jest bardzo skrajna w swojej postawie, wręcz zaczyna wywoływać zdenerwowanie u drugiej osoby. Szczególnie gdy wykonuje pewne interakcje będąc zupełnie o to nieproszonym, np. broni i wypowiada się za dziewczynę nawet nie znając jej opinii na dany temat. Czasami takim określeniem błędnie nazywa się osoby po prostu miłe oraz chętne do pomocy.

Co to dla Ciebie oznacza?

Pewnie spotkałeś się z założeniem, że kobiety “kochają bad boy’ów”? Ich podryw wydaje Ci się skuteczniejszy? Może nie jest to całkowicie prawda, jednak musisz przyznać, że coś w tym podrywie jest. Często to właśnie Ci skromni i całkowicie zakochani mężczyźni są odrzucani na rzecz innego, wydawałoby się “niegodnego” tej kobiety, chłopaka. Nie chodzi o to, żebyś przestał szanować kobiety i został tyranem, ale można wynieść z tego nauczkę, że czasami nie warto pokazywać swojego całkowitego oddania drugiej osobie, szczególnie takiego, gdzie całkowicie zapominamy o sobie.

Gdy już wiesz jak pisać do dziewczyny, to nic nie stoi Ci na przeszkodzie, żeby zastosować i tę radę w swoich znajomościach. Relacja to zawsze praca dwóch (lub więcej) osób w nią zamieszanych, a nie jednostronne poświęcenie oraz ślepa miłość. Jeśli jednak widzisz, że druga osoba również oddaje Ci się w całości oraz oboje jesteście gotowi na taki etap uczuciowy, to nie ograniczaj się i pokaż, jak bardzo Ci zależy. Często jest to kolejny krok, który pozwala wejść na jeszcze wyższe szczeble relacji. 

jak pisać do dziewczyny

Jak pisać do dziewczyny?

Teraz chyba pytanie jak pisać do dziewczyny nie jest Ci potrzebne, prawda? Po takim kursie na podryw i jak pisać do dziewczyn, powinieneś być w tym temacie mistrzem! Pamiętaj oczywiście, że nie kończysz na samej teorii, a potrzebujesz jeszcze dopracować swoją technikę. Nie wstydź się, łap za klawiaturę i zamiast wpisywać w Google kolejny raz “jak pisać do dziewczyny”, to wykorzystaj zdobytą wiedzę na podryw i pokaż wszystkim, na co cię stać. Powodzenia!

Jeśli spodobał Ci się wpis na temat tego, jak pisać do dziewczyny, zwróć też uwagę na inne moje posty. Może zainteresuje Cię temat tego ile zarabiają aktorki porno albo wpis o najlepszych sex portalach w Polsce? Co więcej, zapraszam Cię również na jednej z moich ulubionych wpisów, który opowiada o Snapchacie Premium i zarobkach z tej platformy.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
WordPress Ads